Льошенко про Тулуба: "Акела промахнувся"

Екс-губернатор Черкаської області Вадим Льошенко жорстко «наїхав» на голову Черкаської ОДА Сергія Тулуба. З тексту інтерв`ю щотижневику «Вечірні Черкаси» можна зробити висновок, що в душі член Партії регіонів Вадим Льошенко – однодумець Даценка чи Булатецького. Нагадаємо, що під час президентських виборів 2010 року Вадим Льошенко розглядався як довірена особа Юлії Тимошенко. Це не завадило Вадиму Олексійовичу прийти в команду регіоналів. Незабаром після призначення Тулуба на Черкащину Льошенко став керуючим справами Черкаської ОДА. За кілька місяців після скандалу з «дачею Андреєва» Льошенка було звільнено з принизливо-іронічними порівняннями.
Після провалу ПР на парламентських виборах Льошенко тонко (або дуже «товсто») відчув, що «Акела промахнувся». Уривки з інтерв`ю – нижче:

Льошенко про Тулуба: "Акела промахнувся"

– Вадиме Олексійовичу, пройшли вибори. Партія, яку Ви представляєте в обласній раді, стала лідером виборчих перегонів у цілому по Україні. На Черкащині ж популярність і авторитет регіоналів, навпаки, падає. Результат, порівняно з президентськими виборами, знизився більше ніж на 10 відсотків. У чому, на Ваш погляд, причини такого падіння рейтингу?
– Дійсно, на Черкащині сьогодні Партія регіонів втрачає свої позиції. Констатувати це не просто. Адже я також причетний до невтішних виборчих результатів. Тобто у людей ми втрачаємо довіру. За популізмом обласна влада не бачить людини. Конкретна робота з реалізації соціальних ініціатив Глави держави, можна сміливо сказати, відсутня. Лише реляції і гасла. У такій ситуації чекати підтримки від виборців не доводиться. Суспільний барометр зразу ж відчуває, наскільки влада відповідає запитам людських потреб.
– Сьогодні Партію регіонів на Черкащині уособлює губернатор Сергій Борисович Тулуб. Ви хочете сказати, що головна проблема невдач пов'язана з ним?
– Це було б занадто просто – перекласти вину промахів на одну людину. Переконаний, що Сергій Борисович щиро бажає процвітання Черкащині. Але форми, методи, а особливо стиль роботи голови облдержадміністрації потребує, як на мене, серйозної корекції. Я собі ставлю запитання, чи можливо з такими підходами, з такою ментальністю і з такими принципами ефективно керувати Черкаською областю? Як би мені не хотілося висловити підтримку на адресу свого колеги, але вимушений сказати, що дієвим, результативним і корисним менеджером на Черкащині Сергій Борисович не став. Серйозні промахи у кадровій політиці, що прямо призвело до провалів на багатьох напрямках діяльності обласної і районних державних адміністрацій.
Скажу прямо, як колишній голова обласної державної адміністрації, який добре знає керівний склад області: нинішній очільник Черкащини, на моє глибоке переконання, до підбору і призначення кадрів ставиться легковажно. Головне, на що звертає увагу, це особиста відданість. Знаючих, авторитетних професіоналів майже не залишилося у керівництві управлінь і відділів. Більше половини з них очолюють заїжджі так звані управлінці, навіть не другого, а третього рівня професійності, а то і просто далекі люди від державної служби. Про яку ефективність можна вести розмову з такими фахівцями…
– Чому, на Ваш погляд, Партія регіонів програла вибори в області, при таких сприятливих умовах, коли 70% міських голів – члени Вашої партії, більше 80% голів сільських і селищних рад – теж регіонали… Депутатський корпус в області на 51% – представники Вашої партії. Тобто законодавча і виконавча влада у Ваших руках, а результат від'ємний?
– Народна мудрість каже: «Скільки не говори солодко, в роті не посолодшає». Так, наведені вами дані відповідають дійсності. Про що це свідчить? По-перше, про те, що значна частина людей прийшла до лав нашої партії за формальними ознаками, а не за ідейними переконаннями. По-друге, як на мене, потрібна щоденна кропітка робота з партійцями, щоб якість кадрів постійно зростала. А не компанійщина. Тут гасло «Краще менше, але краще» має визначальне значення. Формалізм у партійному будівництві має бути усунутий. По-трете, керівники місцевих органів влади не навчені серйозно – на результат – працювати з виборцями. А інколи, отримавши посади, забувають про головне своє призначення – робота для людей, тобто людина має бути понад усе…
– Два з половиною роки на Черкащині на посаді голови облдержадміністрації Сергій Тулуб. Яка Ваша оцінка його діяльності?
– Оцінку дають люди і виборці. На нинішніх виборах вона красномовна. Виявляється, випробування Черкащиною нинішній губернатор не витримав. Але водночас не можу сказати, що робота Сергія Тулуба пройшла даремно. Дещо йому вдалося зробити. Але це «ДЕЩО» не входить ні в які порівняння з тим, на що ми всі сподівалися. Думали, що на Черкащину призначено знакову особистість, яка здатна суттєво вплинути на соціально-економічний розвиток нашого краю. Помилилися. Великі надії ведуть до великих розчарувань. А згадайте, як добре все починалося. «Створимо силіконову долину із Чигиринського краю», «побудуємо міст через Дніпро», «створимо із Черкащини туристичну Мекку»… Ми вірили. Тому що говорив це Тулуб. Про нього думали, як про людину слова і діла. А насправді залишились одні розчарування та незадоволення – в першу чергу собою, тому що купилися на порожні слова. Із надутої кулі завжди виходить, вибачте, «пшик». Ось ще приклад: «Відновлено роботу річкового вокзалу!» Мета яка? До цього часу не знаю. Адже річкові вокзали можуть функціонувати лише тоді, коли є навігація. А витрачені великі державні кошти... Я пам'ятаю, які епітети вживались паном Тулубом про черкаські дороги. «Танки лише можуть пройти по ваших дорогах», «Довели дороги до ручки». А сьогодні? Виявляється, тоді ті дороги були значно кращими, ніж нині. Тепер біля кожної ями ставлять дорожні знаки, які сигналізують, що попереду баюри. Але їх ніхто не ремонтує. Дивина! Мильні бульбашки, та й годі. Реальні справи на Черкащині зникають.Усі заходи, які проходять за ініціативою облдержадміністрації, перетворюються на звеличування і уславлення особливих заслуг Героя України Сергія Тулуба. Ділові якості та кваліфікація відійшли на задній план. Доходить до абсурду… А стиль звітів перед людьми взагалі, як на мене, аморальний. Видаються глянцеві журнали або цілі книги з фотографіями, кількість яких сягає п'ятисот – Сергія Тулуба в різних ракурсах і на різних об'єктах…
09.11.2012 13:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
17:19 11.11.2012 nord:
Ми хочемо сказати, що головна проблема невдач пов'язана з Тулубом!!!! Донецькі - GO HOME!!!!!