Перевибори в п'яти скандальних округах неминучі

Перевибори в п'яти скандальних округах неминучіНа перевиборах на проблемних округах шанс можуть отримати представники політичних сил Наталії Королевської і Віктора Ющенка, пише видання Pravo-kiev.com.

Перевибори в п'яти скандальних округах Черкаської, Миколаївської, Київської області та самого Києва неминучі. Щоправда, Юлія Тимошенко виступила проти рішення ЦВК про те, що вибори на цих округах не можна назвати успішними, але це вже нічого не змінить - постанову парламенту щодо перевиборів вже опубліковано в "Голосі України". За законом вони повинні бути проведені через 60 днів після визначення дати виборів, проте сама дата залишається невідомою. І навіть невідомо, хто назве цю дату. Зазвичай рішення з повторних виборів приймає парламент, проте цього разу депутати перекинули його на Центрвиборчком, який, у свою чергу, заявляє, що не має права призначати дату.

Щоправда, думка ЦВК з цього приводу вже відома: його голова Володимир Шаповал пропонує провести перевибори у березні наступного року: "Вибори - це витратні процедури, для їх проведення потрібні бюджетні кошти. Ми повинні були б призначати перевибори десь на першу декаду січня, це легко порахувати. Але уявіть собі: перша декада січня - і умови фінансування виборчої кампанії. На початку року завжди виникають складності організаційні. Тому краще їх призначити не раніше березня".

У Партії регіонів думку Шаповала поділяють: судячи з усього, бюджет на 2013-й буде прийматися тільки наприкінці грудня, а без нього неможливо виділити гроші Центрвиборчкому на проведення виборів. Хоча в крайньому випадку це може зробити і Кабмін з грошей бюджетного спецфонду. За інформацією видання, необхідна сума - близько 20 млн гривень.

До речі, відтяжка з датою виборів може бути вигідна політикам, які програли на інших округах або за партсписками: цілком можливо, що за п'ять вільних мандатів поборються багато хто з переможених - наприклад, Наталія Королевська або Віктор Ющенко.

Головною тенденцією виборів-2012 політологи вважають радикалізацію українського виборця. Ситуація схожа на Веймарську республіку в Німеччині початку 30-х років, коли на тлі кризи відбувалося посилення націонал–соціалістів і комуністів.

"Порівняння, безумовно, хороше, хоча справа не в партіях, а в електораті - він дійсно є "веймарським". Виборець дезорієнтований, він не голосує за перспективу - він просто одержимий настроями реваншу, радянського або антивладного. Якщо виборці видають депутатам квиток на війну, значить, у них немає раціонального вибору, вони просто зараз хочуть бачити в парламенті партію, яка помститься за їх приниження", - зазначає політолог Вадим Карасьов.

За його словами, характерно, що серед виборців КПУ і "Свободи" переважають освічені - тобто радікалізувалася збідніла інтелігенція, яка на Сході вибрала комуністів, на Заході і в Центрі - "Свободу". "І я скажу, що це ще наше щастя, що КПУ вже вмонтована в систему: запит на лівий радикалізм навіть сильніший, ніж на правий", - говорить Карасьов.
09.11.2012 12:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter