Вечірня Умань: Уманщина - рекордсмен по брудним технологіям та неповазі влади до громадян

Вечірня Умань: Уманщина - рекордсмен по брудним технологіям та неповазі влади до громадян Там де не допоможуть гроші, врятують… великі гроші. Це правило підтвердила Уманщина у день голосування. Попри численні факти, коли виборцям та членам ДВК під різними приводами дають гроші, результати виборів приголомшили – з великим відривом лідирує регіонал Антон Яценко. Про це пише Вечірня Умань.
Місто проти, село – за. За даними паралельного підрахунку голосів, фаворит партії влади Антон Яценко набрав меншість голосів в Умані, але вирвав перемогу за рахунок сіл Уманщини та Монастирищини. Місця виборці розподілили так – на першому Антон Яценко з відривом у 8 тисяч голосів. На другому – Микола Наконечний. Потім Максим Поляков і Андрій Дикун. Закриває п᾿ятірку бютівець Павло Костенко. Найбільш прихильними до регіонала були Ладижинка та Громи – села, де були зафіксовані спроби укласти договори «на агітацію». Тепер людьми займається міліція, а Антон Яценко готується знову сісти у крісло Верховної Ради.
- Усі повідомлення про порушення виборчого законодавства зареєстровані. Частина з них направлена до прокуратури. – розповідає Людмила Поліщук, помічник начальника Уманського міськвідділу міліці. - Частина направлена на розгляд ОВК. Частина проводиться у нас. На сьогодні ще не порушено кримінальних справ. На це є законні 10 днів.
Тим часом сторонні спостерігачі з інших регіонів уже називають Уманщину рекордсменом по «брудним» технологіям та по неповазі влади до своїх громадян.
-Порушення кидаються в очі. Багато протоколів відправляється на уточнення, тут два варіанта – або поголовна некомпетентність голів ДВК, або ж хочуть «правильно» уточнити. – розповідає Михайло Малінін, заступник керівника черкаського обласного штабу політичної партії «Удар» Віталія Кличка. - неприємно вразило – що ОВК знаходиться на другому поверсі, немає ніяких умов для людей. Жінки по 40-50 років стоять на східцях, а міліція сидить. Немає туалету. Щоб дійти до ОВК, прориваєшся по східцях. Ми ж бачили не одну окружну комісію – і уманська має одне з найгірших приміщень по області. Таке враження, що голів ДВК за людей не рахують. Моя особиста думка, що найбільше порушень по Черкащині було у двох округах – це 200 і 198. До речі, по цим двом округам застосовувались однакові технології, у тому числі масові заміни членів ДВК напередодні виборів, що приїздили з східних областей. Ми розуміємо що місцевим мешканцям з психологічної точки зору важко йти на порушення законодавства. На Черкащині два таких «засівальника»-парашутиста, які за два-три місяці фактично «купили» з потрохами округ починаючи від виборців і завершуючи складом ОВК - Яценко і Зубик. Якщо уманчани продались, значить вони заслуговують на цих кандидатів.

Філософія поразки: запрограмований програш
Підрахунок голосів також розставив усі крапки над «і», хто і як маніпулював свідомістю людей. Окрім грошей, Антону Яценко дуже допомогли у перемозі… опозиціонери. Точніше – їх амбіції, небажання дружити та спроби обманути людей. Самий «єдиний» кандидат від об᾿єднаної опозиції Максим Поляков, який напередодні виборів публікував матеріали із соціологією, де йому приписували небувалий рейтинг, насправді так і не став конкурентом Яценку. Маючи підтримку «Батьківщини», «Удару» і «Свободи», він не зміг обігнати Миколу Наконечного – міського голову Христинівки, який майже не рекламувався у газетах та мало їздив по зустрічах. Більше того, результати голосування показують, що за «Батьківщину», «Удар» і «Свободу» проголосувало більше половини виборців, які чомусь не захотіли голосувати за Полякова. Такий результат показує, що Максим має суттєвий антирейтинг, а його партійне керівництво під час вибору «єдиного кандидата» припустилось помилки. Адже, наприклад, у Каневі небагатому опозиціонеру Леоніду Даценку вдалося здолати «засівальника»-олігарха Богдана Губського. Навіть якби Павло Костенко зняв свою кандидатуру на користь Полякова, перемоги б той не отримав.
Окремо стоїть самовисуванець Андрій Дикун. Без жодної підтримки партій, він зумів обійти Павла Костенка. Людина, про яку раніше ніхто не чув, зуміла зробити ривок, обігнавши відомого політика…

Нині Умань «відходить» від виборів – люди заспокоюються, протоколи рахуються, ЦВК готується оприлюднити результати. Після бурхливих місяців виборів у міста знову з᾿явився свій кандидат. Але чи стане Антон Яценко «своєю людиною у Києві», залежить не лише від нього. Бо саме від активності уманчан і їх роботи в громадських організаціях, буде залежати, що зробить депутат: буде виконувати свої обіцянки, чи згадає за Умань через 5 років, щоб знову приїхати, наобіцяти та «купити»….
31.10.2012 12:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter