Міжнародні спостерігачі запевнили черкаську опозицію, що в них є диктофони, фотоапарати й камери. А найголовніше - колеса

Міжнародні спостерігачі запевнили черкаську опозицію, що в них є диктофони, фотоапарати й камери. А найголовніше - колесаЯк захистити демократичність виборів та не допустити фальшувань на всіх етапах виборчого процесу, обговорили на зустрічі заступника керівника обласного виборчого штабу Об'єднаної опозиції Наталії Старікової з міжнародними спостерігачами.
Моніторити хід виборчої кампанії та голосування безпосередньо у день виборів 28 жовтня на дільницях області буде більше 30 міжнародних спостерігачів із таких місій, як ENEMO, ОБСЄ, Canadem, IRI, повідомили в Черкаському обласному виборчому штабі Об'єднаної опозиції.
Висловивши стурбованість із приводу численних фактів порушень виборчого законодавства в ході кампанії на Черкащині, спостерігачі запитали у Наталії Старікової про можливі шляхи фальсифікацій голосування та ризикові етапи, де можливе фальшування. У відповідь заступник керівника штабу повідомила про проблемні виборчі дільниці, яких на семи округах області налічується майже сотня.
“По перше, це дільниці, де до складу комісій з якихось причин при жеребкуванні пройшла невелика кількість членів і спостерігачів від Об'єднаної опозиції. В зоні особливої уваги також дільниці, які очолюють члени Партій регіонів. По-друге, проблемними є дільниці, де багато членів комісій бюджетники, бо існує небезпека адміністративного тиску на них із боку влади. Людям погрожують звільненнями з роботи, якщо вони не будуть працювати “правильно” на виборчій дільниці. Скажімо, нами такі випадки зафіксовані на окрузі №196, - повідомила Наталія Старікова. - Серед проблемних також дільниці, де фіксуються факти скуповування членів ДВК провладним кандидатом. Маємо інформацію про такі дільниці на Чигиринщині (округ №195)”.
Наталія Старікова також розповіла про прискіпливу увагу до процесу підрахунку голосів на дільницях та транпортування протоколів із дільниць на ОВК. У свою чергу, міжнародні спостерігачі запевнили, що до моніторингу виборів на Черкащині вони готові - “озброєні” відповідною технікою (камери, фотоапарати і диктофони), мають транспорт.
25.10.2012 13:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter