Опора: на ОВК №194 на мутних підставах провели повторне жеребкування

Опора: на ОВК №194 на мутних підставах провели повторне жеребкування23 вересня ОВК № 194 (центр – місто Черкаси) терміново зібрало засідання, на якому всіх присутніх повідомили, що проведене на попередньому засіданні (21 вересня) жеребкування, а точніше його результати, неможливо ввести у програму, яка опрацьовує дані та автоматично визначає кількість представників кожної партії на всіх дільничних виборчих комісій округу.

Після довгих розмов присутнім пояснили, що попереднє жеребкування пройшло в межах Закону, але відповідно до нього жеребкування можна провести двома способами і необхідно його провести ще раз іншим способом. Це аргументували тим, що перший метод не дозволяє внести дані у програму. Керівники ОВК пояснили, що вони нібито спілкувались із секретарем ЦВК Тетяною Лукаш, яка по телефону порадила їм провести жеребкування ще раз, але при цьому вони зазначили, що пані Лукаш ніяких, навіть усних, вказівок про пережеребкування не давала.

На засідання прийшли кандидати-мажоритарники по цьому окрузі і їх довірені особи. Дехто із кандидатів виступили із зверненням до членів комісії та просили не переголосовувати, оскільки законних підстав для цього немає. Представники кандидатів по цьому округу звернулися до ОВК із проханням залишити попередні результати жеребкування і не порушувати Закон. Оскільки відповідно до п. 1 ст. 28. Закону України «Про вибори народних депутатів України» «Дільнична виборча комісія утворюється відповідною окружною виборчою комісією не пізніш як за тридцять один день до дня голосування у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії». Тридцять перший день припав якраз на 21 вересня, коли і відбулося жеребкування вперше.

Незважаючи на той факт, що всі терміни вже пройшли, члени 194 ОВК все ж проголосували за проведення нового жеребкування, за результатами якого позиції представництва опозиційних сил у ДВК округу значно погіршилися. Та ситуація стала більш курйозною, коли 194 ОВК не затвердило своїм рішенням нового жеребкування, а перенесла засідання на 25 вересня. Тому фактично результати попереднього жеребкування не були скасовані рішенням ОВК. Таким чином, ця ситуація не вичерпала себе, розповідає Громадянська мережа ОПОРА.
24.09.2012 10:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter