Опора: Результати рейтингу нардепів-мажоритарників протягом 6-ї сесії Верховної Ради

За результатами загального рейтингу активності 88 депутатів-мажоритарників протягом шостої сесії, черкаські народні депутати не стали ні його лідерами, ні аутсайдерами. Про це повідомили представники ОПОРИ 6 вересня на прес-конференції в Черкасах.

Представники ОПОРИ представили сесійний рейтинг діяльності черкаських депутатів-мажоритарників, які потрапили до моніторингу. Також розповіли, як депутати відвідували засідання своїх комітетів, скільки подали запитів і законопроектів, як часто виступали в парламенті та наскільки активними були в окрузі.

Зокрема, найвище місце у рейтингу отримав депутат від 197 округу Владислав Голуб. Він зайняв 43 позицію списку. На 56 місці в рейтингу розташувався Валентин Ничипоренко (ОВО №199). 78 і 83 сходинку відповідно зайняли Володимир Зубик (ОВО №195) та Геннадій Бобов (ОВО №196).
Опора: Результати рейтингу нардепів-мажоритарників протягом 6-ї сесії Верховної Ради

Також представники ОПОРИ окрему увагу звернули на відвідуваність депутатами засідань своїх комітетів.

Так, із депутатів, які потрапили до цьогорічного моніторингу, засідання свого комітету найкраще відвідує Владислав Голуб (Комітет з питань правової політики та правосуддя), а найгірше – Геннадій Бобов (Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин).
Опора: Результати рейтингу нардепів-мажоритарників протягом 6-ї сесії Верховної Ради

«Ми прямо не оцінюємо ефективність та якість законопроектів чи запитів депутатів. Немає такої методики, за якою можна було б це зробити. Проте, вже тільки по кількісним показниками виконання ним своїх прямих обов’язків», – зазначив громадський консультант ОПОРИ у Черкаській області Захар Колісніченко.

Протягом шостої сесії восьмого скликання Верховної Ради України Громадянська мережа ОПОРА досліджувала діяльність народних депутатів, обраних в одномандатних мажоритарних округах. Об'єктами моніторингу стали 88 народних обранців, які були відібрані за критеріями пропорційного представництва всіх парламентських сил, гендерного аспекту, попередніх показників активності в окрузі. Діяльність цих депутатів аналізується за двома ключовими показниками: законотворча робота в парламенті та активність у виборчому окрузі. На основі оцінювання й узагальнення 24 критеріїв активності формується щомісячний рейтинг 88 народних депутатів за 100-бальною шкалою (депутат з найкращими показниками отримує 100 балів.

Під час обговорення також було підняте питання надання субвенцій депутатам: «Мажоритарнику виділяють для його округу субвенції від Мінфіну. До прикладу, депутат Антон Яценко отримав 26 мільйонів гривень субвенції. За ці гроші він побудував фонтан, відремонтував спортивні Так, із депутатів, які потрапили до цьогорічного моніторингу, засідання свого комітету найкраще відвідує Владислав Голуб (Комітет з питань правової політики та правосуддя), а найгірше – Геннадій Бобов (Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин).

«Ми прямо не оцінюємо ефективність та якість законопроектів чи запитів депутатів. Немає такої методики, за якою можна було б це зробити. Проте, вже тільки по кількісним школи, поставив зупинки. Але у виборців складається враження, ніби це «фонтан Яценка» чи його зупинки. Насправді, всі ці речі зроблені за бюджетні кошти. Тому депутат може отримати субвенції, а потім в одному селі поставити дитячий майданчик, в іншому – вікна в школі. Але подати це так, ніби це він здобув ці гроші і зробив ці майданчики. Тому в людей немає розуміння, за які гроші і як це зроблено. Намагаємося донести це до виборців», – продовжив Захар Колісніченко.

08.09.2017 16:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter