КВУ: робота ОВК в 199 окрузі під загрозою зриву

Як інформуює Черкаське обласне відділення КВУ, до них надійшло повідомлення про те, що окружна виборча коміся Жашківського виборчого округу не може виконувати покладені на неї функції через відсутність приміщення, засобів зв’язку, оргтехніки. Заступник голови ОВК 199 округу Юрій Миколайович Смілянський в коментарі ЧОО КВУ повідомив, що в ОВК склалася критична ситуація - робота паралізована, оскільки ОВК не може розглянути жодного подання, увійти в систему ЦВК "Вибори 2012".
Згідно з отриманою ЧОО КВУ інформацією, перше засідання ОВК відбулося в офісному приміщенні меблевого магазину. Саме воно зазначене на сайті ЦВК в якості місцезнаходження ОВК. Ю.Смілянський повідомив, що це приміщення було обладнане меблями та функціонуючою оргтехнікою. Проте 31 серпня невідомі особи забрали все це, а також ключі від приміщення, повідомивши від імені власника, що ОВК може користуватися цим приміщенням, сплативши 9000 грн. орендної плати на місяць. Таких грошей кошторис ОВК не передбачає.
Про проблему, що виникла ОВК повідомила керівництво Жашківської райради, райдержадміністації та міської ради, попросивши втручання та допомоги відповідно до ч. 1 ст 51 Закону України "Про вибори народних депутатів". Відповідно до законодавства органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані сприяти виборчим комісіям у реалізації їх повноважень, зокрема, надавати необхідні приміщення відповідно до норм, встановлених Законом або відповідними рішеннями Центральної виборчої комісії.
Проте й досі ОВК не отримала жодної допомоги у вирішенні проблеми, що виникла.
Ми звязалися з головою Жашківської районної ради Демченком Олександром Анатолійовичем, проте він відмовився коментувати ситуацію, пояснивши, що на даний час перебуває у відпустці.
Враховуючи, що в даний момент повинна тривати робота з утворення спеціальних виборчих дільниць (внесення подання не пізніше 9 серпня) та спеціальних виборчих дільниць, що існують на тимчасовій основі (до 12 вересня включно) може бути зірване формування мережі виборчих дільниць в повному обсязі.
Зі слів голови ОВК 199 округу Лідії Андріївни Буги відомо, що ЦВК вже розглянула звернення окружкому і звязалася з керівництвом Жашківського району, пообіцявши, що в понеділок питання буде вирішене і ОВК зможе проводити засідання в приміщенні, яке першопочатково планувалося для цієї мети.
ЧОО КВУ триматиме на контролі це питання і повідомлятиме про розвиток подій.
07.09.2012 17:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter