"Команданте" Кудрявцев: черкаські окружкоми сформовані й забезпечені

"Команданте" Кудрявцев: черкаські окружкоми сформовані й забезпечені Як повідомили у Черкаській міській раді, цього тижня відбулося перше засідання робочої групи зі сприяння в підготовці організації виборів народних депутатів у м. Черкаси за участі керівників окружних виборчих комісій. До складу робочої групи також увійшли представники підрозділів виконавчого комітету Черкаської міської ради, правоохоронних та інших структур.
Голова комісії, керуючий справами виконавчого комітету Черкаської міської ради Микола Кудрявцев розповів, що з боку представників виконавчого комітету виконано всі вимоги, передбачені законодавством України щодо виборів. А саме: окружним виборчим комісіям вже передані матеріальні цінності необхідні для забезпечення виборчого процесу, встановлено меблі, комп’ютери, підключено систему телефонного та комп’ютерного зв’язку, підготовлені належним чином приміщення.
– Зараз триває підготовка дільничних комісій, які розташовані переважно в закладах освіти, частково – в установах охорони здоров’я та в інших закладах комунальної і державної форми власності. Також декілька приміщень для дільниць будуть орендуватись, – зауважив Микола Сергійович.
За його словами, на даний момент окружні виборчі комісії сформовані та забезпечені усім необхідним. Управлінням державної реєстрації Черкаської міської ради вони зареєстровані як юридичні особи. Тому офіційно окружні виборчі комісії вже розпочали свою роботу.
До речі, особливістю нинішнього закону щодо виборів є те, що основний обов’язок із забезпечення виборчого процесі покладений не лише на виконавчі комітети міських рад, а в основному – на обласні та районні державні адміністрації. Саме їх держава зобов’язує взяти на себе матеріально-технічне забезпечення виборчих дільниць, в тому числі апаратно-програмними комплексами з проведення виборів. Також обласні та районні державні адміністрації встановлюватимуть засоби відеоспостереження.
Адже суттєвим нововведенням цьогорічних виборів є те, що держава зобов’язує обладнати приміщення усіх дільничних виборчих комісій відеокамерами і в онлайн-режимі транслюватись все, що відбуватиметься на кожній з дільниць.
Це, на думку авторів цього нововведення в законі про вибори, зумовить кращий контроль та відсутність грубих порушень під час виборчого процесу. (Особливо, що відбувалось з допуском певних осіб на дільниці, порушенням громадського порядку, перебігом голосування, а також порушенням порядку видачі бюлетенів і т.д.). Тобто те, що раніше доводилось фіксувати за домопогою відео- чи фотокамерами чи просто зі слів. Зараз це все буде в онлайн-режимі транслюватись і, відповідно, фіксуватись.
До речі, аналогічна система онлайн-трансляції процесу волевиявлення громадян застосовувалась під час останніх виборів президента у Росії.
На території міста Черкаси розташовано два виборчих округи: 194 та 195.
07.09.2012 09:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter