Старікова: "козачки" з Криму, Донецьку та Одеси цілеспрямовано паралізують роботу черкаських ОВК

Старікова: "козачки" з Криму, Донецьку та Одеси цілеспрямовано паралізують роботу черкаських ОВК Укомплектування окружних виборчих комісій на Черкащині може поставити під загрозу перебіг виборів народних депутатів України, вважає заступник керівника обласного виборчого штабу Наталія Старікова.

- Контингент ОВК насичений мешканцями Криму, Одеси, Луганська і Донецька. На мою думку, вони не зможуть працювати ефективно на рівність й прозорість виборчого процесу. Окрім цього, в комісіях надто молоді люди для виборчого процесу, у яких відсутній досвід виборчих кампаній. Брак досвіду може вплинути на своєчасність прийняття рішень. А це — затримки й хаос, - наголосила Наталія Володимирівна.

Вона відзначила негативні моменти у жеребкуванні щодо включення кандидатур до складу ОВК. По-перше, не було забезпечено рівність для всіх партій, адже більшість основних посад в ОВК зайняли представники маловідомих партій. Скажімо, на Черкащині об’єднана опозиція отримала посади голів лише у двох округах із 7. Так, головою ОВК по виборчому округу№198 є Дмитро Жиляєв з фракції "Блок Юлії Тимошенко" – "Батьківщина", а ОВК по в.о.№199 очолила представниця фракції Блоку "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА" Лідія Буга.

По-друге, члени ЦВК голосували за склад окружкомів не по кожному округу окремо.

- У ЦВК голосували за всі округи разом, а не окремо по кожному, як це було раніше. Це теж уплинуло негативно на склад ОВК. Таке враження, що всіх членів комісій купили оптом, - говорить Наталія Старікова. – Загалом, підготовку влади до виборів добре описують слова політтехнолога Сергія Гайдая про те, що не було таких виборів в Україні, щоб під них не коригували закон. Щоразу міняють округи, переписується закон... Це прямий доказ того, що кожна нова влада робить змінити правила гри під себе, а не під об’єктивний результат.

На думку заступника керівника штабу, жеребкуванням ЦВК щодо складу окружкомів підтверджується, що ця влада налаштована на фальсифікації, бо розуміє, що в чесній боротьбі не виграє.

- Наміри влади – в першу чергу отримати 300 голосів у Верховну Раду, щоб змінити Конституцію, як їм треба, - додала Наталія Старікова.

Нагадаємо, що 24 серпня ЦВК провела жеребкування щодо включення кандидатур до складу окружних виборчих комісій по виборах народних депутатів України. Сформовано 225 ОВК, на Черкащині – 7. Вибори відбудуться 28 жовтня.
31.08.2012 17:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter