Міськрада Черкас не схотіла протестувати проти ухвалення закону "Про засади мовної політики"

Міськрада Черкас не схотіла протестувати проти ухвалення закону "Про засади мовної політики"Сьогодні на сесії міської ради депутат облради Любов Майборода і депутат від фракції "Батьківщина" Станіслав Вовкодав запропонували внести до порядку денного сесії питання "Про звернення депутатів Черкаської міської ради до народних депутатів України з приводу прийняття Верховною Радою в першому читанні законопроекту "Про засади мовної політики". Було запропоновано проголосувати його в поіменному режимі. Депутатська більшість на чолі з міським головю Черкас Одаричем відмовився підтримати цей проект. Проголосувала «за» 12 депутатів фракції "Батьківщина". Текст звернення - нижче


Звернення
депутатів Черкаської міської ради до народних депутатів України
з приводу прийняття Верховною Радою України в першому читанні
законопроекту «Про засади мовної політики»


5 червня 2012 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект «Про засади мовної політики» як такий, що суперечить основним принципам Конституції України та рішенню Конституційного Суду України № 10-рп/99 від 14 грудня 1999 року, якими закріплено статус української мови як єдиної державної. Законопроект «Про засади мовної політики» вводить у правове поле поняття «регіональна мова», «мовна група», «мовна меншина», «регіональна мовна група». Визначені Основним законом засади мовної політики, таким чином, піддаються кардинальній ревізії.
Ми, депутати Черкаської міської ради, розцінюємо прийняття в першому читанні законопроекту «Про засади мовної політики» як сприяння
діючої влади проведенню політики русифікації, яка вперто насаджується російськими шовіністами. Для молодої української держави, яка пережила століття гноблення і зневаги з боку російської імперії, прийняття даного законопроекту є шкідливим і таким, що ставить під загрозу існування української держави.
Звертаємось до свої колег – народних депутатів України схаменутись, відчути свою відповідальність перед майбутніми поколіннями і світовим українством, стати на захист української держави, її мови і єдності, відхилити законопроект і не допустити його прийняття.
07.06.2012 14:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
15:47 07.06.2012 Panjero:
Це у Львові в міській раді - депутати. А у нас провладна більшість на чолі з Одаричем - ШКУРИ. Окрім земельних ділянок і хабарів, їх нічого не цікавить. Добре, що є "Батьківщина", а то хоч крізь землю провались.. На виборах - жодного голосу ригионалам та їх посіпакам!
15:44 07.06.2012 alexband:
Тому що послідовний: pro-vincia.com.ua...html