Гідрометцентр: У вересні на Черкащині випала тримісячна норма опадів

Гідрометцентр: У вересні на Черкащині випала тримісячна норма опадівУ вересні на Черкащині, як і на території всієї України, спостерігаються затяжні, тривалі, а місцями сильні дощі, посилений до штормових значень вітер, а з третьої декади – понижений температурний фон. Причина такого дощового вересня – циклони, які змінювали один одного та їх атмосферні фронти. Про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань, інформують у Черкаській ОДА.
Сума опадів на Черкащині з початку вересня в середньому становить 102 мм, що відповідає 2,5 місячних норм. З початку дощового періоду найбільше опадів зафіксовано в Золотоноші - з 26 серпня по 27 вересня випало близько 184 мм дощу що дорівнює третині річної норми.
Циклони, які зумовлювали інтенсивні щоденні дощі, врешті відійшли за межі України. На погоду Черкащини починає впливати антициклон з північного заходу. Але оскільки він сформований в арктичному повітрі істотного потепління він не принесе, хоча при проясненнях світитиме довгоочікуване сонце. Погода останніх днів декади характерна для другої половини жовтня.
Істотних опадів до 3 жовтня в області очікувати не варто. Проте погода в цей період буде холодною, з температурним фоном на 3-4º нижче кліматичної норми, а денні температури не перевищуватимуть 12…14º тепла, вночі очікуються заморозки 0-3º.
01.10.2013 10:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter