Дощі на Черкащині триватимуть до кінця тижня

Дощі на Черкащині триватимуть до кінця тижня Як повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань, в цьому році осінь нагадала про себе вже в останні 5 днів серпня, коли середній температурний фон складав лише +14° і відповідав середині вересня.
Із 26.08 з випаданням дощів, агрометеорологічні умови для накопичення вологи в ґрунті поступово покращились – на кінець місяця грунтова засуха скрізь припинилась та створились сприятливі умови для появи сходів озимого ріпаку. Основні дощі пройшли в останні 3 дні місяця, коли випало 27-54 мм, або 140-280 % декадної норми, а в Золотоноші випало 1,5 місячної норми опадів. Подібні «вторгнення осіннього холоду» бували на Черкащині і раніше. Одночасно через щоденні дощі та перезволоження грунту практично призупинились всі роботи на полях. Прохолодна волога дощова погода сприяла розвитку грибкових захворювань на кошиках соняшника, який практично був готовий до збирання.
Температура води в р. Дніпро на ранок 3 вересня становить +19º. Хоча вода прохолодна, проте ще відповідає купальному сезону.
З 28 серпня дощі знизили клас пожежної небезпеки до 1 (відсутня) класу і найближчими днями показник істотно не зросте.
За прогнозом, погоду Черкащини визначають атмосферні фронти циклону з північного заходу, тому з 4 по 7 вересня очікуються дощі з температурою повітря вночі +7+12°, вдень +14+19°. Погода на Черкащині стабілізується з 9 вересня, тому прогнозується без опадів. Денні температури прогріватимуться до +15+20°, вночі стовпчики термометрів не опускатимуться нижче +10+15°.
За даним багаторічних спостережень 4 вересня найтепліше було в 1951 році – 31° тепла, найхолодніше у 1997 році – +4°.
05.09.2013 09:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter