Прогноз: Вихідними на Черкащину повернеться спека

Прогноз: Вихідними на Черкащину повернеться спека Як повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань, за кліматичними даними найспекотніший період літа – з 15 липня до 15 серпня. Як інформує прес-служба ОДА, цього року погодні процеси розвивалися прискорено і спека дала про себе знати вже наприкінці квітня. Проте перші подихи осені черкащани відчули з другої декади липня. Так, із 14 липня середня добова температура була 16-18º, що на 2-4º нижче кліматичної норми на цей час. Похолодання влітку спостерігається практично щороку, однак особливість цьогорічного липня – тривалість 10 днів. Таке похолодання спостерігається на Черкащині вперше за останні 10 років.
Наслідками такого похолодання в області є: зниження температурного фону до 16-22°, охолодження шару грунту на глибині 10 см до 20-23°, зниження температури води у Дніпрі до 22°, зменшення показника пожежної небезпеки до 2, місцями 3 класу.
Характер погоди, який спостерігається нині, не можна оцінювати однозначно. З одного боку простежується сприятливий температурний фон для росту і розвитку рослин пізніх культур, бульбокоренеплодів на фоні оптимального та задовільного вмісту вологи грунту. Але слід відзначити і недоліки цього періоду: прохолодними ночами призупинився розвиток рослин, в першу чергу городніх; через різкі перепади температури активізувався розвиток рослинних хвороб; через періодичні дощі стримувалася жнивна кампанія.
За прогнозом синоптиків, прохолодний вологий циклон, який затримався над центром європейської Росії, вже почав втрачати свій вплив на Україну, але це відбувається дуже повільно. Тому ще 25-26 липня в регіоні спостерігатимуться короткочасні дощі, а вже 27-28 – без опадів, денні температури підвищаться до +27..32º.
26.07.2013 10:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter