У неділю в Черкасах швидкість вітру сягала 26 м/с

У неділю в Черкасах швидкість вітру сягала 26 м/сЯк повідомляють у Черкаській ОДА з посиланням на начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя, на минулих вихідних внаслідок проходження атмосферних фронтів з північного заходу, спостерігались короткочасні зливові дощі в супроводі шквалистого посилення вітру. Температурний фон, який був підвищеним з кінця квітня, 14 липня знизився до кліматичної норми, а в західних районах на 1-2º нижче норми.
У Черкасах швидкість вітру сягала 26 м/с, що вважається стихійним гідрометеорологічним явищем. Така швидкість вітру з початку року в Черкаській області спостерігається вперше. В період 12 – 14 липня на Черкащині випало опадів кількістю 1-19 мм (5-90% декадної норми) – найбільше в місті Черкаси.
За повідомленням сільськогосподарських підприємств, в окремих районах області спостерігалось випадання граду, який пошкодив посіви на полях.
Жнивна кампанія підійшла до середини, але періодичні дощі і майже щоденні роси дещо стримують збирання врожаю. Температура грунту на глибині 10 см в західній та центральній частині області в межах норми – 23-24º тепла, на решті території дещо підвищена – 26-27º тепла.
Температура води в р. Дніпро біля Черкас прогріта до +25º, що і надалі сприяє розповсюдженню водоростей, які, в свою чергу, знижують в воді вміст кисню.
За прогнозом синоптиків, найближчими днями стійкої погоди на Черкащині очікувати не слід. Прогнозуються короткочасні дощі в супроводі гроз. Вдень спостерігатимуться комфортні температури +22-+27, лише наприкінці декади очікується підвищення температури повітря вдень до +31º. Подібні погодні умови дещо заважатимуть збиранню врожаю.
15.07.2013 15:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter