Гідрометеоцентр обіцяє на Хрещенські морози до - 15 градусів

Як інформує начальник Черкаського гідрометцентру Віталій Постригань, причиною аномально теплого грудня 2011 року була підвищена циклонічна активність. Циклони рухалися по більш північним траєкторіям, закриваючи надходження арктичного повітря та приносили на Черкащину відносно теплу і вологу повітряну масу.
У результаті середньомісячна температура повітря в області становила +2º, що на 4º вище кліматичної норми. Така погода нетипова для нашого регіону, хоча роки з такими теплими груднями вже були – 1960 рік - +3,3º.
Зараз розпочалася перебудова атмосферних процесів на більш зимовий режим. З 15-16 грудня температурний фон розпочне знижуватися до помірних морозів. Період Хрещенських морозів буде вираженим: вночі можливі морози до -10º, а при проясненнях до -15º, вдень -3--8º. При цьому екстремальних від’ємних температур в січні не очікуємо. Така погода на фоні періодичного невеликого, а 21-22 січням можливий помірний сніг, протримається до кінця січня. Друга половина зими очікується з більш зимовим режимом погоди.
До Водохреща на середніх і малих річках області можливе утворення льоду, але його товщина не буде безпечною для перебування на ньому.
13.01.2012 14:26
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter