За кілька днів на Черкащині випало 90-150 % місячної норми опадів

За кілька днів на Черкащині випало 90-150 % місячної норми опадівЯк повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології, у другій половині травня значно активізувались Балканські (південні) циклони. Завдяки тому, що циклони переміщувались по західній Україні, Черкащину оминули руйнівні стихійні явища.
За два дощові періоди (13-19 травня та 22-26 травня) випало 42-71 мм або 90-150 % місячної норми. Найбільше дощу випало в центральних районах області.
Температура грунту на глибіні 5-10 см знизилась і становить +21+23°, що відповідає середині червня.
Дощі припинили весняну засуху та значно покращили умови для росту та розвитку всіх сільськогосподарських та городніх культур. Однак за достатньо вологої та теплої погоди існують умови для розвитку бур’янів, розповсюдження шкідників та хвороб, особливо грибкових.
Клас пожежної небезпеки по області 1-й (відсутня) та 2- й (мала).
Температура води в р. Дніпро біля Черкас +22º.
За прогнозом, вдень 27 травня, внаслідок проходження через Черкащину атмосферного фронту, очікуються грозові дощі місцями у супроводі граду та шквалистого посилення вітру.
А вже 28-30 травня істотних опадів не очікується, проте денні температури знизяться на 2-3º.
В останні дні травня - на початку червня прогнозується чергова серія південних циклонів, які принесуть наступну порцію дощів.
За попередніми розрахунками, встановлення стабільної, стійкої погоди очікується наприкінці 1-ої декади червня.

прес-служба Черкаської ОДА
27.05.2013 20:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter