На тижні в Черкаській області дощитиме, температура знизиться

На тижні в Черкаській області дощитиме, температура знизиться Як повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології, після сухої та аномально – теплої першої половини травня, друга половина відрізняється частими грозовими дощами на підвищеному температурному фоні.
Як інформують у Черкаській ОДА, після тривалого (30-ти денного) посушливого періоду, з 13 травня на Черкащині спостерігаються грозові дощі різної інтенсивності.
За дощовий період 13-19 травня на Черкащині випало 13-48 мм опадів, що відповідає 30-104% місячної норми. Найбільше опадів випало в Смілянському і Чигиринському районах – 38-48 мм, найменше в Уманському – 13 мм.
Дощі супроводжувались небезпечними явищами: грозами, шквалистим посиленням вітру 17-19 м/с, а в Золотоноші, Смілі і Чигиринівипав град – 8-12 мм.
Дощі поповнили вологозапаси грунту та усунули небезпеку пожеж в екосистемах області. Тому в Черкаській області спостерігається 1 (відсутня) та 2 (мала) класи пожежної небезпеки.
Грунт сильно прогрітий. Наразі температура грунту на глибині 5-10 см по області становить +21+25°, що відповідає кінцю червня – початку липня, та негативно впливає на ріст і розвиток рослин. Високі вологість та температура повітря створюють умови для розвитку грибкових захворювань у с/г культур.
На Кременчуцькому водосховищі пік весняного водопілля пройшов, рівні відповідають повному наповненню. Скиди води Канівської ГЕС значно зменшились. Рівень води ГП Канів н/б станом на 20.05 склав 82,94 метри Балтійської системи, що на 60 см нижче небезпечної позначки підтоплення населених пунктів. Вода в р. Дніпро біля Черкас прогрілась до +23º, що на 3° вище минулого року.
За прогнозом, грозові дощі очікуються і на цьому тижні. Найбільш інтенсивні дощі – 23-24 травня, внаслідок впливу південного циклону, який принесе і тимчасове зниження температурного фону на 3-5°.
20.05.2013 18:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter