Через 20 років через байдужих і не заробляючих чоловіків в Україні проживатиме лише 38 мільйонів, - прогноз

Через 20 років через байдужих і не заробляючих чоловіків в Україні проживатиме лише 38 мільйонів, - прогноз  Як повідомляє ТСН, все більше українських сімей відмовляються від намірів заводити другу дитину. Основними причинами фахівці називають брак грошей, неучасть чоловіків у вихованні дітей і відсутність соціальної інфраструктури для батьків з малюками, пише "Фокус". За даними Держкомстату, станом на 2012 рік 75,7% українських сімей мають одну дитину. Двоє дітей в сім'ї лише у 21,5% українців, троє і більше - у 2,8%. Експерти стверджують, що українки відмовляються народжувати другу дитину не тільки через брак грошей, а й через небажання чоловіків брати участь у вихованні дітей.
"Ставлення до догляду за дітьми у нашому суспільстві консервативне. Навіть молоді й сучасні люди вважають, що діти - виключно жіноча турбота", - констатує національний експерт Київського інституту гендерних досліджень Марія Дмитрієва. Крім того, багато хто просто не встигає народити другу дитину. За даними Держкомстату, у 2012 році в Україні було зареєстровано 278 тис. шлюбів, а розірвано - 168 тис. Впливає на українських мам і суспільний тиск. Багато хто стверджує, що Україна - "недружня" до дітей країна. "Міська інфраструктура не враховує потреб батьків з дітьми - наприклад, пандуси і ліфти є далеко не скрізь. У громадських місцях - агресія по відношенню до вагітних і мам з дітьми: багато хто дітей сприймає як прикру перешкоду або джерело роздратування", - стверджує Дмитрієва.
За даними CIA World Factbook, у 2010 році Україна була на передостанньому, 223-му місці за приростом населення. А у 2012 сумарний коефіцієнт народжуваності (кількість народжень на одну жінку фертильного віку) склав 1,29. Для простого відтворення населення це значення повинно бути не нижче 2,14 і протягом тривалого періоду часу. За прогнозами Інституту демографії і соціальних досліджень ім. Птухи, якщо ця тенденція збережеться, через 20 років українців залишиться у кращому випадку 42,6 млн, а у гіршому - 38, замість нинішніх 45,5.
18.10.2013 13:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter