У Чапаєвці освячено капличку на честь Пресвятої Богородиці

У повсякденному житті ми, трапляється, бачимо ці невеликі, що нагадують церкви, будівлі у містах та селах, зокрема - при дорогах. Особливо багато таких в Галичині, в країнах Західної Європи, а також Південної Азії, зокрема в Таїланді. Каплички завжди вирізняються своїм розташуванням, підкреслюючи статус особливого духовного місця. У росіян їх прийнято називати «часовнями».
Потроху традиція встановлення капличок приживається і на Черкащині. Їх ще не набирається і з десяток, однак, напередодні Покрови ще одну капличку зведено і освячено на околиці дачного кооперативу «Об`єктив», що розташований в мальовничому місці за Чапаєвкою.
У Чапаєвці освячено капличку на честь Пресвятої Богородиці

- Каплиця збудована на честь Пресвятої Богородиці, яка весною 2011 року уві сні освітила мені це місце своїм промінням, - говорить Любов Вінярська.
А зробили сон реальністю чоловік і син, а також сусіди по дачі – родини Петренків та Будянських. Особливу подяку складаю заслуженому митцю України Анатолію Алексеєву, який виготовив саму капличку.
Владика Іоан – митрополит Черкаський та Чигиринський провів обряд освячення каплички.
Ким би не називав себе християнин – католиком, православним, мормоном чи протестантом…кожна каплиця, чи як їх називають в Європі – капелла – це символ віри, хрест прийнятий Господом за людські гріхи, можливість помолитися та вознести подяку за прожиті дні. І кожного разу, коли людина будучи в смутку чи радості, маючи таку можливість - не нехтує нею і світ стає трішки добрішим, сповнений світла, адже людина в молитві стає зовсім іншою: просвітленою, доброю та гармонійною…
Степан Вінярський
14.10.2013 09:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter