Черкаська прокуратура "наїхала" на ДПІ через неправильне застосування норм чинного законодавства

Черкаська прокуратура "наїхала" на ДПІ через неправильне застосування норм чинного законодавстваПрокуратура міста Черкаси перевірила, чи законно працівники Державної податкової інспекції в м.Черкасах застосовують до суб’єктів господарювання фінансові санкції та чи забезпечують фактичне надходження коштів до бюджету.
Встановлено, що інспектори допускали неправильне застосування норм чинного законодавства у сфері оподаткування. Наприклад, внаслідок технічної помилки в розрахунку було завищено суму штрафних санкцій, накладених на платника податків.
Перевірка виявила також випадки порушення строків направлення податкових вимог. Це в кінцевому результаті затягує процедуру добровільного відшкодування платниками податків-боржниками їх податкового боргу.
Черкаські податківці зволікають із передачею матеріалів для стягнення з боржників коштів у судовому порядку. Так, Податковим кодексом України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків-боржника провадяться не раніше, ніж через 60 календарних днів із дня отримання платником податкової вимоги. Однак деякі матеріали направлялися для підготовки позовної заяви через більш, ніж п’ять місяців із дня отримання податкових вимог.
Як зазначає прокурор міста Черкаси Олександр Маслюк, усі ці порушення не сприяють наповненню бюджету та свідчать про неналежне ставлення посадових осіб Державної податкової інспекції у м.Черкасах до виконання службових обов’язків. Тому за результатами перевірки прокуратурою міста на адресу виконувача обов’язків начальника ДПІ у м.Черкасах внесено подання з вимогою усунути порушення закону та притягнути винних осіб до відповідальності.
11.10.2013 18:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter