Протягом опалювального сезону черкащани переплатять за тепло 533 млн. грн.

Протягом опалювального сезону черкащани переплатять за тепло 533 млн. грн.Протягом нинішнього опалювального сезону мешканці Черкаської області переплатять за тепло близько 533 млн. грн., а загальні втрати України сягнуть 26 млрд. гривень. Про це заявив голова Асоціації енергоаудиторів Андрій Цибулько. За його словами, такі кошти українці втрачають щорічно через те, що близько 85% житлових будівель в Україні було побудовано в минулому столітті, коли вимоги до енергоефективності будинків були в 3-4 рази нижче.
«Сьогодні в Україні практично немає будівель, які можна назвати теплоефективними. У середньому, кожен будинок втрачає близько 40% тепла через фасади – вікна і стіни», – сказав Андрій Цибулько. За його словами, щоб підтримувати в житловому фонді необхідну температуру, в Україні спалюються зайві обсяги газу, вугілля та мазуту. «В середньому, неефективно витрачаються близько 20 млрд. гривень, які йдуть на закупівлю енергоресурсів. При цьому взимку в квартирах температура не досягає потрібних 21-22 градусів. Тому людям доводиться вмикати електрообігрівачі. Витрати на електроенергію оцінюються в 5,5-6 млрд. гривень щорічно. У сумі отримуємо 26 млрд. гривень втрат за один опалювальний сезон», – відзначив голова Асоціації енергоаудиторів.
За словами Андрія Цибулько, мешканці Черкаської області за сезон втрачають близько 410 млн. гривень через розсіювання тепла, ще близько 123 млн. гривень витрачається на електроенергію для додаткового опалення житла.
Проведене соціологічне опитування показало, що в Україні є попит на утеплення житла. «Тільки 20,4% жителів Черкаської області сказали, що в їхніх квартирах взимку тепло. При цьому 51,9% опитаних вважає, що їхні будинки потребують утеплення. 33,1% мешканців Черкаської області планують утеплити фасади і замінити вікна протягом найближчих трьох років», – зазначив директор центру «Соціальний моніторинг» Дмитро Дмитрук. Він підкреслив, що 82% опитаних у Черкаській області людей при купівлі або оренді житла приділяють увагу питанню теплозабезпечення будинку. «Це позитивна динаміка. Крім того, люди вважають, що тепло в будинку – це їх особисте завдання, а не питання тільки держави», – сказав Дмитро Дмитрук.
Довідка. Соціологічне опитування було проведене центром «Соціальний моніторинг» на замовлення Асоціації енергоаудиторів з 9 по 16 вересня 2013 року. Було опитано 2007 осіб у всіх регіонах України.
10.10.2013 16:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter