Білоусов просить Азарова та Вілкула дати по руках нахабному "Черкасигазу"

Як інформують у Черкаському МВК, для захисту населення Черкас та запобіганню виникненню надзвичайної ситуації, пов’язаної з припиненням роботи об’єктів теплопостачання, а також – недопущення соціальної напруги, комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла низку звернень, зокрема до керівництва держави – Прем’єр-міністра України М.Я. Азарова, Віце-прем’єр-міністра О.Ю. Вілкула з проханням втрутитись в ситуацію з газопостачанням Черкас.
«Враховуючи те, що теплопостачальні підприємства не мають заборгованості за спожитий природній газ понад різницю в тарифах, прошу Вас втрутитись у ситуацію щодо виділення лімітів на придбання природнього газу для населення, який необхідний для стабільного теплопостачання Черкас», - говориться у листі на ім’я керівників держави за підписом секретаря Черкаської міської ради Віктора Білоусова.
Екстренне засідання комісії відбулося у неділю, 6 жовтня.
Своїм рішенням комісія заборонила ПАТ «Черкасигаз» виконувати будь-які дії, пов’язані з відключенням об’єктів теплопостачання.
Також комісія звернулася до правоохоронців - прокурора міста О. М. Маслюка з проханням перевірити законність можливого відключення котелень працівниками ПАТ «Черкасигаз» та начальника УМВС України в Черкаській області В.В.Ліпандіна організувати охорону об’єктів теплопостачання КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» та ВП «Черкаська ТЕЦ» «Черкаське хімволокно», аби запобігти відключенню їх від газових мереж.
Нагадуємо, у зв’язку з раннім похолоданням опалювальний сезон в Черкасах розпочався раніше.Станом на сьогоднішній ранок 100% шкіл, лікарень та дитячих садочків міста отримали тепло.
Проте найзагрозливішою проблемою цьогорічного опалювального сезону залишається питання забезпечення котелень природнім газом – для їх стабільної роботи в осінньо-зимовий період Черкащині загалом потрібно 217, 2 мільйонів метрів кубічних природнього газу, тоді як НАК «Нафтогаз України» планує виділити лише 119, 9 мільйонів.
Як підкреслив Віктор Білоусов, сьогодні існує реальна небезпека того, що найближчим часом НАК «Нафтогаз України» може відключити об’єкти теплопостачання міста.

За словами заступника міського голови Павла Карася, ні КПТМ «Черкаситеплокомуненерго», ні ВП «Черкаська ТЕЦ» не мають заборгованості за спожитий газ перед НАК «Нафтогаз України». Сьогодні всі котельні міста працюють у встановленому режимі, і якщо газопостачання зупиниться, то повторний запуск системи можливий лише через декілька днів, що призведе до соціальної напруги та надзвичайної ситуації в місті.
07.10.2013 16:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter