Інформація про в.о. мера Черкас Білоусова урізана й несистемна, - дослідження

Інформація про в.о. мера Черкас Білоусова урізана й несистемна, - дослідження  ГМ “Опора» оприлюднила дослідження, яке є результатом спільної роботи з вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування. 2013 року кампанія вимірювання охопила 11 міст – Донецьк, Івано-Франківськ, Луганськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одесу, Рівне, Черкаси, Чернігів та Ужгород. А в 2014 році пошириться на усі обласні центри України.
Як ми вже повідомляли, у загальному рейтингу публічності місцевого самоврядування перше місце посіла Івано-франківська міська рада з сумарним показником у 68% з можливих 100%. На другому місці опинилися органи місцевого самоврядування Луцька (65%), на третьому – Львова (61%). Рейтинг замикають Черкаська (39%) та Ужгородська (32%) міські ради.
Деталізуючи дослідження, ГМ «Опора» детально зупиняється на кожному з обласних центрів. Зокрема, рівень публічності влади у м. Черкаси досить низький, і з низки критеріїв роботу місцевої влади можна назвати навіть як непублічну.
Так, про роботу в.о. мера Черкас Віктора Білоусова дослідники зазначають наступне:
На офіційному веб-сайті є вичерпні біографічні відомості (дата народження, освіта, досвід роботи, сімейний стан, судимість, фото, партійна приналежність) про міського голову.
Декларація про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру в.о. міського голови на веб-сторінці ради не доступна.
На офіційній веб-сторінці ради відсутня інформація про поштову адресу, адресу електронної пошти в.о. міського голови, де його можна знайти, наявний лише телефон приймальні секретаря міської ради (в.о. міського голови).
На офіційній веб-сторінці ради та дошці оголошень є актуальна інформація про графік прийому громадян в.о. міського голови, але відсутня інформація про процедуру запису, відповідно до якої можна потрапити на прийом.
На сайті представлена інформація з описом повноважень та функцій в.о. міського голови.
У структурі міської ради існує відділ, який відповідає та займається інформаційним висвітленням діяльності в.о. міського голови. Та незважаючи на наявність такого підрозділу, на офіційному сайті міської ради інформації про діяльність в.о. міського голови мало і систематичного висвітлення його діяльності не відбувається.
Загалом на сайті міської ради інформація про в.о. міського голови представлена дуже фрагментарно. Наявні дані переважно не несуть функціонального навантаження та є неприкладними для громадян, які користуються сайтом міської ради для отримання актуальної інформації.
Отже, із необхідної кількості інформації на сайті представлено лише 44.04 %, зважаючи на те, що в.о. міського голови не так давно працює на цій посаді та міг ще не встигнути налагодити відповідну роботу, можна припустити, що отриманий відсоток може бути значно підвищений у найближчий термін.
03.10.2013 09:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter