Селище Орбіта біля недобудованої Чигиринської АЕС: місто-примара, де забули про людей

Селище Орбіта біля недобудованої Чигиринської АЕС: місто-примара, де забули про людейСелище Орбіта на Черкащині біля недобудованої АЕС перетворилося на справжній привид не лише через каркаси багатоповерхівок із розбитими шибками, а й через забудькуватість чиновників. Люди, які там живуть, нікому не потрібні. У місті немає ні води в кранах, ні тепла в батареях, навіть технічну воду вже тиждень не підвозять, - йдеться в сюжеті ТСН.
Пожежна машина, яка впродовж місяця забезпечувала їх водою, вже п'ятий день не з'являється. Люди сидять без води і не можуть нормально випрати одяг. Питну воду і до того люди носили із сусіднього села, яке розміщена за 4 км звідси, бо із кранів текла іржа.
Колись Орбіта мала стати зразковим містом-супутником Чигиринської атомної електростанції. Будівництво АЕС свого часу заморозили, а містечко та його жителі виявились непотрібними. Буквально за сто метрів від заселених будинків є дві покинуті дев'ятиповерхівки, універмаг та доріжки, які повністю заросли травою Поміж руїн туди-сюди сновигає молодь. Це так звані індастріал-туристи. Побачивши камери, швиденько зникають. Молодь облюбувала це місце за можливість цікавого фотокадру та активного відпочинку. Окрім екстремалів, в Орбіту мало хто навідується. Люди відчувають себе покинутими напризволяще. Обіцянки напередодні виборів залишились лише на словах.
Вода в кранах зникла ще влітку, бо згоріла помпа. Гроші на нову збирали всією громадою, але свердловина замулилась. Треба будувати нову, бо без неї ніяк. Для цього необхідно 12, 5 тисяч грн. Місцева рада терміново, саме в день роботи знімальної групи ТСН в Орбіті, скликала позачергову сесію щодо забезпечення безперебійного постачання людей водою. Щоправда, самих людей ще цікавить, як заповнити водою систему опалення, бо морози вже не за горами.
03.10.2013 08:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter