У Черкасах змінили порядок користування таксі для інвалідів

У Черкасах змінили порядок користування таксі для інвалідів Близько трьох тисяч поїздок на виклики здійснило інва-таксі за час своєї діяльності в Черкасах. Як інформують у Черкаському МВК, послуги з перевезення автомобілем спеціалізованого призначення (зі спецпідйомником) надаються: інвалідам 1 і 2 груп та дітям-інвалідам з вадами опорно-рухового апарату, які пересуваються за допомогою інвалідного візка. Інва-таксі працює щоденно з 8-30 до 19-30.
Заступник начальника управління соціальних послуг-начальник відділу місцевих соціальних програм департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Марина Макарова розповіла, що послуги інва-таксі користуються достатньо великим попитом серед інвалідів-візочників. Оскільки у Черкасах – це єдине таксі, яке має відповідний автомобіль, обладнаний спецпідйомником.
– Таким чином, прикуті до інвалідного візка люди, мають можливість повноцінно соціалізуватись у суспільстві. Зокрема, спілкуватись з друзями, навчатись, брати участь у громадському та культурному житті міста. А також отримувати повний спектр соціальних, медичних та побутових послуг, – наголошує Марина Василівна.
За її словами, нещодавно були дещо змінені умови надання послуги «інва-таксі» для пільгових категорій громадян. Це пов’язано з нерівними умовами користування такою послугою серед пільгових категорій громадян. Деякі з них викликали інва-таксі ледь не щодня. Тоді як решті доводилось користуватись такою послугою вкрай рідко.
З огляду на це було прийнято рішення виконавчого комітету, яким затверджено Порядок надання послуги з перевезення осіб з інвалідністю автомобілем спеціалізованого призначення. А також затверджено тарифи на перевезення зазначеним транспортом.
Тож віднині на пільгових умовах (з відшкодуванням витрат за надані послуги з міського бюджету) замовнику послуги надається п’ять поїздок на місяць.
На умовах 50% оплати вартості наданої послуги замовником послуги здійснюються поїздки:
- шоста та усі наступні у поточному місяці;
- поїздки до вузлової залізничної станції міста Сміла незалежно від кількості використаних пільгових поїздок у поточному місяці;
- поїздки після 19.30 незалежно від кількості використаних пільгових поїздок у поточному місяці.

Марина Макарова розповіла, що послуга «інва-таксі» надається комунальним підприємством «Черкасиелектротранс» за рахунок коштів міського бюджету, коштів отримувача послуг, благодійних внесків юридичних і фізичних осіб та інших джерел, не заборонених законодавством.
11.09.2013 09:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter