Апофеоз цинізму: Черкаську ОДА відремонтують за 42 мільйони гривень

Апофеоз цинізму: Черкаську ОДА відремонтують за 42 мільйони гривеньУ Черкасах незабаром розпочнеться реконструкція обласного Будинку рад, в якому розташовані Черкаська обласна державна адміністрація та Черкаська обласна рада. Орієнтовна вартість капітального ремонту складе майже 42 мільйони гривень. Черкаські ЗМІ повідомляють, що за ці гроші у Будинку рад не лише відремонтують дах, тепло та електромережі, а й встановлять душові кабіни з бойлерами та імпортну сантехніку. А в комунальному підприємстві, яке опікується ремонтом, цю інформацію спростовують. Натомість наголошують, що завдяки реконструкції лише покращать умови праці для людей.

Ремонт черкаського обласного Будинку рад – не чиясь забаганка, а вкрай необхідна справа, переконують у комунальному підприємстві «Управління з експлуатації Будинку рад і об’єктів обласної комунальної власності». За словами директора підприємства Михайла Тарана, дах у будівлі тече більш ніж у двадцяти місцях, а відповідні служби ще з 2005 року давали приписи стосовно необхідності ремонту мереж теплопостачання, водовідведення та електромереж.

«Будівля збудована у 1960 році минулого століття. І донині не було проведено капітального ремонту. А ми знаємо, що капітальні ремонти проводять раз у 25 років. На сьогодні робили тільки поточні ремонти і то лише у деяких кабінетах. Насамперед відремонтують п’ятий поверх і дах. Тим паче є служби інспектування, які на це вказують», – каже він.

Будинок Рад буде з душовими кабінами?

За інформацією місцевого ЗМІ «Прес-центр», в обласному Будинку рад ремонтуватимуть не лише об’єкти першої необхідності. Мовляв, за кошти, передбачені на перший етап реконструкції, у приміщенні удосконалять системи вентиляції, відеоспостереження та протипожежної сигналізації, встановлять нові двері та металопластикові вікна, натяжні та підвісні стелі, імпортну сантехніку та душові кабіни з бойлерами.

Однак Михайло Таран наголошує, що у проекті реконструкції немає жодного пункту про душові кабіни. А капітальний ремонт у приміщенні роблять, щоб людям комфортно було працювати. Адже що кращі умови праці будуть створені, то краща буде віддача, переконаний він.

На сьогодні для працівників органів влади, які працюють у цих приміщеннях, крім туалетів, немає ніяких санітарних вимог, навіть немає гарячої води
«Немає такого. Про які можна говорити капітальні ремонти чи душові, якщо на сьогодні для працівників органів влади, які працюють у цих приміщеннях, крім туалетів, немає ніяких санітарних вимог, навіть немає гарячої води. Я неодноразово звертався до голови обласної ради, що наша будівля у непридатному стані для роботи. Але не було коштів. Нині ж ухвалили рішення, щоб зробити нормальні умови для людей, які тут працюють. І це потрібно», – переконаний Михайло Таран.

Реконструкція Будинку рад не є пріоритетом Черкаської області – опозиційний депутат

Тим часом у програмі економічного та соціального розвитку Черкаської області на цей рік немає пункту щодо реконструкції Будинку рад, каже опозиційний депутат Любов Майборода. За її словами, це питання внесли у змінах до бюджету, за які й проголосувала провладна більшість.
Скільки виділяється на харчування в лікарнях Черкаської області – 3,5 гривні на людину, скільки на медикаменти – 5,6 гривні. І вносити такий об’єкт?

«Ніякої потреби в тому, щоб витрачати такі шалені кошти не те, що немає, це просто цинізм, абсурд, наруга над людською гідністю і над простими людьми. Скільки виділяється на харчування в лікарнях Черкаської області – 3,5 гривні на людину, скільки на медикаменти – 5,6 гривні. І вносити такий об’єкт? Ну, треба просто не мати будь-якої совісті. Я, чесно кажучи, дивувалася, звідкіля бралися сталіністи, які розстрілювали людей, то сьогодні в обласній раді сидять їх нащадки», – каже депутат.

Заплановано, що черкаський обласний Будинок рад капітально відремонтують більше ніж за 42 мільйони гривень.

Загалом реконструкцію цього будинку область фінансуватиме спільно із державним фондом регіонального розвитку. Одним із основних критеріїв конкурсного відбору інвестиційних проектів для їх реалізації за рахунок коштів державного фонду є «відповідність пріоритетам розвитку регіонів».

У середині серпня розпочнеться перша черга реконструкції черкаського обласного Будинку рад, вартість якої становитиме понад 17,5 мільйона гривень.

Дар`я Бунякіна Радіо “Свобода»
07.08.2013 08:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter