На Черкащині встановлено імена 2 червоноармійців, що загинули в 41-му в урочищі Зелена брама

На Черкащині пошуковий загін при Навчальному центрі Державної прикордонної служби України знайшов останки загиблого солдата Великої Вітчизняної війни. При ньому був "медальйон смерті". Роботу із знахідкою проводив завідувач лабораторії проведення наукових експертиз Леонід Сидоренко.
"Він відкрив капсулу та дістав з неї паперову вкладку. Далі використовуючи спеціальні знання та технічне обладнання, науковець реконструював зміст рукописного тексту. Завдяки якому вдалося встановити, хто цей солдат. Виявилося, що останки належать Фідосєєву Олексію Івановичу, 1914 року народження. В об'єднаному банку даних "ОБД-Меморіал" про нього було знайдено додаткову інформацію. За цими даними ведуться пошуки рідних загиблого", - повідомила Наталія Таран з обласної міліції.
На Черкащині встановлено імена 2 червоноармійців, що загинули в 41-му в урочищі Зелена брама

Влітку 1941 року на території Черкаської та Кіровоградської областей проходили жорстокі бої. Зокрема в урочищі Зелена брама в оточення потрапили 6-а та 12-а армії Південно-західного фронту, частини прикордонних комендатур, а також 10-а дивізія НКВС. В ході запеклих боїв тоді загинуло багато радянських бійців. Про них не залишилося жодних даних.
"Навесні цього року під час проведення розкопок пошуковці теж знайшли останки воїна. У "медальйоні смерті" були його дані. Але прочитати зниклі букви було майже не можливо. Ідентифікувати загиблого змогли відновити експерти. Там було написано: Сардаров Григорій Артемович", - сказала Таран.
Любов Карнарук gazeta.ua
24.07.2013 13:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter