У Черкасах на площі 700-річчя запрацював фонтан, який було вже перетворили на стихійний смітник

У Черкасах на площі 700-річчя запрацював фонтан, який було вже перетворили на стихійний смітник У Черкасах на площі 700-річчя знову запрацював фонтан. Як повідомляють у Черкаському МВК, роботи з його відновлення виконало КП «Черкасиводоканал» на виконання доручення секретаря міської ради Віктора Білоусова. Зокрема, було замінено старий насос та проведено часткову гідроізоляцію дна фонтану. Перші «випробовування фонтану водою» після року простою пройшли вже минулими вихідними.
Директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко розповів, що це – лише перший крок з відновлення цього фонтану. Оскільки загалом він потребує капітальної реконструкції та оновлення усіх зношених механізмів, які перебувають не лише назовні, але й під землею (для чого потрібно проводити розкопувальні роботи). А це, звісно, чималі кошти.
Наприклад , щоб встановити сучасний насос, який би зміг за планами проектувальників піднімати воду на висоту щонайменше 11 метрів, потрібно близько 180 тисяч гривень. Ще приблизно 100 тисяч гривень потрібно закласти в бюджеті на роботи з повної заміни обладнання та робіт з капітальної гідроізоляції дна фонтану.
За його словами, минулого року поставало питання про відновлення фонтану на площі 700-річчя. Проте коштів на закупівлю насосного обладнання та проведення відповідних робіт у бюджеті так і не було закладено. Отож більше року фонтан не працював. За цей час він перетворившись у стихійне сміттєзвалище, куди зносилось сміття з усього району.
– Наші працівники вичистили фонтан, провели демонтаж старого обладнання, встановили насос. Він – не новий, але певний час зможе пропрацювати, доки не буде закуплено новий. А також зробили часткову гідроізоляцію пошкоджених ділянок дна фонтану, аби не відбувалось витоку води, – повідомив Сергій Володимирович.
Роботи з відновлення фонтану тривали близько місяця. Минулими вихідними відбувся запуск фонтану у пробному режимі.
– Сьогодні наші працівники там здійснюють незначні роботи з корегування насосних механізмів. Тому тимчасово зупинена подача води у фонтан. Але, думаю, що до кінця сьогоднішнього дня всі роботи будуть завершені і фонтан запрацює у звичному режимі, – запевнив Сергій Овчаренко.
23.07.2013 16:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter