Дива конструктивізму від Тулуба: ринку на Пастерівській дозволили працювати

Дива конструктивізму від Тулуба: ринку на Пастерівській дозволили працюватиУчора, 22 липня, відбулося громадське обговорення перспектив існування ринку по вул. Пастерівській – за участю підприємців, керівництва області та міста, контролюючих служб та органів.
Як відомо, із 2012 року – з часу відкриття у обласному центрі нового ринку – «Фермерського» - підприємці з Пастерівської невпинно скаржаться на утиски влади та контролюючих органів з метою спонукати їх перейти (зі своїми покупцями) на ринок «Фермерський».
Як інформує Черкаський прес-клуб, Сергій Тулуб, який головував на обговоренні, підкреслив, що пріоритетом у вирішенні питання існування ринку є саме думка людей. «Ми зібралися тут не для того, аби щось заборонити – ми хочемо вас почути, - звернувся Сергій Тулуб до підприємців. – Я прийшов до вас сьогодні, щоб розібратися у всьому – і саме справедливість є головною метою нашого заходу».
Передовсім, про нинішній стан справ на ринку присутніх поінформував в.о. міського голови Черкас Віктор Білоусов, який запропонував кілька шляхів вирушення проблеми: виділити під ринок нову ділянку, або ж все-таки перевести підприємців на Фермерський, і нарешті - дозволити торгівлю на Пастерівській за умови заборони торгівлі з автомашин і забезпечення санітарного контролю якості продукції.
Серед виступаючих була і директор «Фермерського» ринку Тамара Коваленко, що закликала підприємців із Пастерівської перейти на їх ринок та змальовувала всілякі переваги такого рішення.
Загалом же, головне питання про те, чому до ринку раптом виникла така посилена увага – крім необхідності заповнити ринок «Фермерський» покупцями із Пастерівської – яке ставили із залу люди, насправді відповіді так і не отримало.
Слід зазначити, що на заході не було і нікого з тих численних скаржників, від імені яких написано десятки скарг на роботу ринку – крім чоловіка, який поскаржився, що йому закрили виїзд з двору та розрили асфальт. Решту скаржників або ж це питання насправді не цікавило, або ж їх існування в реальності слід залишити під сумнівом.
Були лише люди, які доводили голові ОДА, що ринок їм потрібен: підприємці наголошували на необхідності збереження їм робочих місць, пенсіонери із вул. Пастерівської просили не позбавляти їх можливості купувати поряд із домом дешеві продукти харчування.
Сергій Тулуб вислухав усіх. Разом із виконуючим обов’язки міського голови Черкас Віктором Білоусовим, вони намагалися виробити оптимальне для всіх рішення.
Зрештою, Сергій Тулуб зазначив, що до вирішення питання з ринком на Пастерівській слід підходити дуже обережно: «Передовсім, це робочі місця – для людей. Що зможуть прогодувати свої родини. Ринок же працював 10 років – а руйнувати завжди легше, ніж будувати. До цього ринку має бути унікальний підхід. З першого погляду, порушення є, ряду дозволів немає…Але ніхто нікому забороняти працювати не буде. Міській владі, керівникам відповідних служб і відомств необхідно зібратися і відпрацювати це питання, щоб вирішити найголовніші проблеми: надання дозволів, відкриття лабораторії, надання статусу ринку.»
Відтак, голова Черкаської ОДА запропонував підприємцям узгодити зі всіма контролюючими службами та органами усі проблемні питання, які виникали у них стосовно роботи ринку – і спробувати забезпечити умови, за яких ринок спокійно міг би існувати і далі. А результат їх зусиль – за пропозицією голови ОДА – буде розглянуто під час такого ж громадського обговорення, через три місяці.
Як ми вже повідомляли, нещодавно голова Черкаської ОДА Тулуб заявив, що в необхідності закриття ринку на Пастерівській його постійно переконував екс-мер Черкас Одарич.
23.07.2013 15:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
21:39 23.07.2013 O.ChUPRINA:
Вперше підтримаю Сергія Тулуба.Цього разу він повів себе як зрілий керівник та політик високого рівня.Руйнувати завжди легше ніж будувати.Держава такого рівня бідності як Україна повинна як мінімум не заваджати своїм громадянам мати можливість виживати. Сергій Тулуб це зрозумів і прийняв єдино вірне рішення. Дещо прикро за Віктора Федоровича Білоусова.Добре його знаю і впевнений,що таке саме рішення він хотів оголосити,але чомусь цього не зробив.Державні інспектори,що виступали на цій зустрічі,взагалі були схожі на клоунів.А головний екологічний інспектор області взагалі виглядів як насмішка над здоровим глуздом.Що маємо,те ... .