"Боттічеллі" розширюється: виконком - за, а Білоусов - проти

"Боттічеллі" розширюється: виконком - за, а Білоусов - проти Як інформують у Черкаському МВК, на останньому засіданні виконавчого комітету 17 липня розглядалось питання «Про надання ТОВ «Сяйво –плюс» містобудівних умов і обмежень забудови по вулиці Хрещатик,251
За вказаною адресою там значиться пам’ятка архітектури (р/н 25007), що охороняється державою.
Ця будівля – одна з восьми пам’яток, що залишились в Черкасах, нині там розташовується приміщення редакції газети «Черкаський край».
ТОВ «Сяйво - плюс» (ресторан «Ботnічеллі») просило міську владу надати дозвіл на розміщення літньої тераси збірного типу на підставі погодженої перед проектної архітектурної пропозиції та згоди управління містобудування та архітектури ОДА.
Більшість членів виконавчого комітету проголосували за надання таких умов ТОВ «Сяйво – плюс».
Категорично висловився проти такого рішення, засвідчивши свою позицію голосуванням, секретар міської ради, в.о. обов’язків міського голови Черкас Віктор Білоусов.
- Я категорично не погоджуюся з таким підходом до архітектурних пам’яток нашого міста. Свого часу ТОВ «Сяйво –плюс» взяло дозвіл на реставрацію цієї будівлі. Я особисто відвідував це місце, і вважаю, що ті роботи, які зараз там проводяться, спотворюють фасад історичної будівлі, - прокоментував прецедент Віктор Білоусов. - До того ж, прибудова, що там зводиться, як заклад громадського харчування, частково виходить на тротуар, та має ознаки капітальної споруди, а не збірної конструкції, бо має фундамент та закладні деталі. Крім того, ще фактично не маючи насьогодні містобудівних умов і обмежень забудови, замовник і підрядник вже зараз там ведуть будівельні роботи, що є порушенням.
Тому я своїм розпорядженням відповідно до ст.59 п.7 Закону України «Про місцеве самоврядування» призупинив рішення виконавчого комітету та вніс це питання на розгляд сесії міської ради, що відбудеться 25 липня.
Я маю надію, що депутати міської ради виважено підійдуть до прийняття рішення, та розглянуть доцільність таких робіт на видатній будівлі не лише з точки зору розвитку бізнесу, а й позиції збереження культурної та історичної спадщини Черкас.
22.07.2013 15:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter