У Монастирищенському районі завершено газифікацію села Попудня

Як інформує прес-служба народного депутата України Антона Яценка, нардеп допоміг газифікувати село Попудня Монастирищенського району.
На таку радісну подію мещканці села чекали 14 років.

16 липня 2013 року в селі Попудня Монастирищенського району було відкрито газопровід та пущено газ до 448 осель мешканців села.
За словами сільського голови Григорія Іщука, перший етап газифікації розпочався в 1999 році. Проте проект призупинився, а з роками прокладена труба стала непридатною для експлуатації. В 2005 році попуднянці утворили сільський кооператив. А в 2006 році розпочалось будівництво загопроводу по селу. В 2006 урядом було виділено перших 100 тисяч гривень на будівництво підвідного газопроводу. Наступний транш дозволив продовжити будівництво газогону, але через брак коштів роботи на тривалий час відкладалися. І наприкінці минулого року за сприяння народного депутата Антона Яценка вдалося отримати державні кошти на завершення будівництва підвідного газогону.
- Я щасливий вітати вас, дорогі попуднянці, з важливою подією у житті кожного із вас. Ви добре пам’ятаєте, як до виборів я взяв на себе зобов’язання, що у вашому селі буде газ. І я свою обіцянку виконав. Цьому передувала непроста робота, боротьба з бюрократією та оббивання чиновницьких кабінетів НАК «Нафтогазу». Проте, газ у Попудні – це тільки початок, сподіваюсь, що в цьому році ми запалимо блакитний вогонь і в Халаїдовому, - звернувся до селян Антон Яценко
З нагоди свята народний депутат подарував вихованцям місцевого дитячого садочка іграшки, школі - презентував електроплиту, а ФАПу – глюкометр.
Крім того, сільський голова Григорій Іщук вручив Антону Яценку від жителів села Подяку за активне сприяння у справі газифікації Попудні.
- Сьогодні у вашому селі відбулась непересічна подія, - сказав у своєму вітальному слові Володимир Басанець, - нарешті збулась багаторічна мрія – ми запалюємо довгоочікуваний блакитний вогонь.
Першу яєшню на газовій плиті з природним газом смажили в будинку подружжя Григорія Івановича та Марії Петрівни Бондарів.
- Ви собі й уявити не можете, яке це щастя мати комфортні умови у будинку, - ділиться з нами враженнями Григорій Бондар, 72 роки. – Як подумаю, що тепер дров та вугілля не потрібно заготовляти на зиму, стає на душі легко і просто. Он і воду в будинок провели. Тепер з дружиною живемо, наче у квартирі. А як боліло серце, коли перший етап будівництва підвідного газопроводу завмер… Плакати хотілося. Тепер всі переживання позаду.
70-річна Любов Рога мешкає по вулиці Липківського. Жінка зізнається, що більшого щастя, як дочекатися газу в селі, й годі було уявити. Збулася мрія сотень попуднянців.
Загалом же, народний депутат поставив собі за завдання - повністю завершити газифікацію сіл 200 округу.
Антону Яценку вже вдалося добитися виділення коштів з державного бюджету на завершення газифікації у селі Попудня, наступне село - Халоїдове Монастирищенського району.
У Монастирищенському районі завершено газифікацію села Попудня

Також Антон Яценко домігся включення до «Програми економічного і соціального розвитку Черкаської області на 2013 рік» питання щодо будівництва підвідного газопроводу до ряду сіл Монастирищенського та Христинівського районів. Зокрема, депутатами обласної ради було прийнято рішення включити до програми розвитку, питання про будівництво підвідного газопроводу до села Ботвинівка і Гребля Христинівського району та села Коритня Монастирищенського районів, що дасть можливість вирішувати питання про виділення необхідних на це коштів.
Зрушено з місця питання газифікації с. Синиця Христинівського району. Розпочата у 2008 року газифікація була призупинена через припинення фінансування. А в цьому населеному пункті на пуск газу чекають жителі майже 516 дворів, школа, дитячий садочок, ФАП, які сьогодні опалюються вугіллям та дровами.
У Монастирищенському районі завершено газифікацію села Попудня

Також народному депутату вдалося домовитися про укладення угоди між НАК «Нафтогаз Україна» та сільською громадою. Нині справа лише за виділенням коштів.
Загалом, же в Христинівському районі, залишилося газифікувати три села. При вирішенні питання щодо виділення коштів на будівництво газопроводу до сіл Ботвинівка, Гребля та Синиця, питання газифікації в даному районі, буде закрите повністю.
18.07.2013 17:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter