2013 року у 247 черкаських ліфтів закінчується граничний термін експлуатації

2013 року у 247 черкаських ліфтів закінчується граничний термін експлуатації У Черкасах нині зупинено на капітальний ремонт 21 ліфт, у яких закінчився термін експлуатації (що складає 25 років). Як інформують у Черкаському МВК, загалом у цьому році гранично допустимий термін роботи спливає у 247 ліфтів: 134 – по Соснівському району, 92 – по Придніпровському та 21 – по мікрорайону «Митниця». Всього у Черкасах нараховується 1639 ліфтів.

Начальник управління житлово-комунального господарства Алла Грохольська повідомила, що з початку цього року у Черкасах капітально відремонтовано 56 ліфтів. На часі – ремонт ще 21 ліфта, що нині зупинено.
– Згідно з нормативами після 25 років роботи ліфт в обов’язковому порядку зупиняється на капітальний ремонт або повну заміну. Зважаючи на високу вартість останнього варіанту (це близько 210-220 тисяч гривень), як правило, після відпрацювання граничного терміну проводиться капітальний ремонт ліфта, що коштує від 18 до 25 тисяч гривень. Після чого термін експлуатації ліфта продовжується ще на 4 роки, – розповіла Алла Олександрівна.

За її словами, усі роботи з оновлення обладнання та ліфтових механізмів, які відпрацювали 25 років, цьогоріч фінансуються у повному обсязі з міського бюджету. Загалом на плановий капітальний ремонт ліфтів на цей рік закладено майже 6,7 мільйонів гривень. З них на оновлення зношених ліфтових механізмів вже витрачено близько 1,2 мільйонів гривень.

Алла Грохольська констатує, що проблема зношеності ліфтів у Черкасах з кожним роком буде зростати. Адже термін експлуатації левової частини ліфтового господарства у місті наближається до граничного допустимого терміну. А отже ті мають бути зупинені.

– В ідеальному варіанті, якщо ліфт відпрацював свій термін, то він має бути замінений. Але для цього має бути розроблена спеціальна державна програма і виділені відповідні кошти. Адже місцеві бюджети, звісно, не витягнуть таких витрат. Приміром, останній раз в Черкасах замінювали кілька ліфтів за державний кошт лиш 3-4 роки тому, – зауважила Алла Олександрівна.
18.07.2013 11:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter