Карась: За підтримки ОДА проблеми складування сміття в Черкасах вирішена

Карась: За підтримки ОДА проблеми складування сміття в Черкасах вирішена Київський апеляційний господарський суд повністю задовольнив апеляційну скаргу Черкаської міської ради щодо земельної ділянки, на якій розміщено міське сміттєзвалище. Постановою суду від 10 липня 2013 року визнано недійсним розпорядження голови Черкаської облдержадміністрації, яким земельна ділянка у с. Руська Поляна передавалась в оренду. Як інформують у Черкаському МВК, також визнано недійсним договір оренди цієї земельної ділянки між Черкаською районною державною адміністрацією та ТОВ «Українська екологія». У багаторічній судовій епопеї поставлено крапку.
- Це дійсно важлива перемога, адже справа у судах тривала уже багато років. Завершити цей судовий процес таким позитивним результатом вдалось лише завдяки спільній позиції Черкаської міської ради та Черкаської районної державної адміністрації за підтримки керівництва облдержадміністрації. Раніше ж такої співпраці не спостерігалось, - зазначає заступник міського голови Павло Карась. – Ми спільно із районною адміністрацією дійшли єдиної позиції у розумінні важливості цього питання.
Як зазначає перший заступник голови Черкаської районної державної адміністрації Олександр Кучков, дійсно, питання стосовно земельної ділянки під сміттєзвалищем вирішували разом. І відтепер проблеми утилізації сміття міста і сіл району, які розташовані поруч із Черкасами, будуть вирішуватись спільно.
Нагадаємо, тривалий період місто було заручником у цій ситуації. Адже полігон твердих побутових відходів переповнений, робити щось на цій ділянці міська рада не мала права, а іншої ділянки у міста для сміттєзвалища немає.
Тепер комунальне підприємство «Черкаська служба чистоти», яке є балансоутримувачем полігону ТПВ, може розпочати процедуру оформлення земельної ділянки в постійне користування під майном.
- Стан існуючого полігону ТПВ більш-менш задовільний, - розповідає Павло Карась. – Однак тепер є можливість виконати усі екологічні та природоохоронні вимоги, усунути наявні недоліки, здійснити необхідні роботи, провести паспортизацію полігону ТПВ тощо.
Насамперед у найближчі місяць-півтора буде проведено обваловку сміттєзвалища, що дозволить продовжити його використання ще на півтора-два роки. Після чого буде проведено повну рекультивацію полігону твердих побутових відходів.
12.07.2013 14:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter