У Лисянському районі Тулуб зробив укіс та обмолотив

У Лисянському районі Тулуб зробив укіс та обмолотив Як інформують у Черкаській ОДА, 10 липня в селі Чаплинка Лисянського району відзначили традиційне свято першого снопа «Зажинки». До хліборобів на пшеничному полі долучився голова обласної державної адміністрації Сергій Тулуб. Очільник області власноруч зробив укіс та обмолотив сніп пшениці.
– Наш славетний земляк Василь Симоненко свого часу написав: «Вічна мудрість простої людини в паляниці звичайній живе...». Відзначення цього свята – це визнання Вашої праці на благо України, це хвала мозолистим рукам селян, які знають справжню ціну хлібу, – звернувся до присутніх Сергій Тулуб. – Щиро бажаю вам щастя та добра на життєвій ниві, міцного здоров’я, нових успіхів на благо народу України!
Черкаські хлібороби продовжують давні жниварські обряди, які розпочинаються зажинками, що символізують початок жнивної пори. До цієї події хлібороби чисто зодягалися, дівчата причепурювалися квітами. Першого снопа, званого «воєводою», «зажинком», урочисто приносили додому і ставили у світлиці, де він стояв аж до кінця жнив.
На свято аграріїв завітав настоятель Свято-Успенської православної церкви протоієрей отець Михаїл. Він освятив поле на добрий врожай та захисту його від бурі, зливи, грому, граду чи пожежі.
11.07.2013 09:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter