За оформлення закордонного паспорта в Черкасах додатково "деруть" 207 грн. 15 коп. незрозуміло за що

Жительці Черкас 25-річній Юлії Бабак у Державній міграційній службі відмовили приймати документи без сплати необов'язкових, згідно з законодавством України, платежів.
Дівчина намагалася подати документи для оформлення та видачу закордонного паспорта в Управління ДМС у Черкаській області міста Черкаси, що на вул. Пастерівська, 104.
Вона прийшла з помічником, який фіксував процес подачі документів на відео. Заявниця каже, що, згідно з законодавством, подала всі необхідні для оформлення закордонного паспорту документи. А саме – паспорт громадянина України, копію ідентифікаційного коду, заяву-анкету встановленого зразка, дві фотокартки, квитанцію про сплату митного збору (170 грн), а також копію свідоцтва про одруження і старий закордонний паспорт.
Уповноважена посадова особа органу міграційної служби підтвердила, що надані всі належні документи і з ними все в порядку. Однак вона заявила, що не може їх прийняти без сплати 207,15 грн і принесення їй відповідної квитанції. За що потрібно було платити ці гроші – співробітник ДМС не пояснила.

"Мені неправомірно відмовили у прийнятті документів на оформлення і видачу закордонного паспорту. Співробітниця ДМС підтвердила на відео, що я подала всі передбачені законодавством документи, але потрібна якась незрозуміла квитанція на 207,15 грн. Тепер у мене є доказ її неправомірних дій. Тож подаватиму у суд на них, аби показати приклад іншим людям, щоб вони не переплачували за паспорти", – зазначила Gazeta.ua Юлія Бабак.
Черкащанці в оформленні судового позову допомагають юристи з "Демократичного Альянсу". Нагадаємо, кілька членів цієї організації вже судяться з ДМС щодо вимагання незаконних платежів за закордонний паспорт у міграційній службі.

Gazeta.ua
03.07.2013 09:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter