Смерть санітарки в Черкаській обласній лікарні - не самогубство, а нещасний випадок через порушення техніки безпеки?

У суботу, 29 червня, у Черкаській обласній лікарні трапилася трагедія. З вікна 6 поверху нейрохірургічного відділення випала санітарка, Коломієць Тетяна Григорівна 1956 року народження. Трапилось нещастя близько 2 години дня.
Інцидент підтвердив головний лікар закладу Олександр Дудник. У коментарях ЗМІ головлікар розповів, що у речах жінки була знайдена передсмертна записка.
«Нами були викликані слідчі органи. В її особистих речах була знайдена передсмертна записка. Органи долучать її до справи, – зазначив Олександр Миколайович «Прочерку». У відділені, де працювала жінка, інцидентом шоковані.
Смерть санітарки в Черкаській обласній лікарні - не самогубство, а нещасний випадок через порушення техніки безпеки?
На фото — вікно 6 поверху, звідки впала санітарка, та кондиціонер на 2 поверсі, об який вдарилася тілом жінка


«Вона була на роботі, спокійно виконувала свої обов’язки. Ніхто не бачив, як трапився інцидент. Після виконання роботи з ординаторської вистрибнула з вікна. Для нас це шок… – прокоментував завідувач нейрохірургічного відділення Денис Годлевський.
В обласному управлінні УМВС ситуації не коментують.
Та інформація, яку вдалося дізнатися «Про головне», дає підстави засумніватися у версії адміністрації закладу та припустити, що у лікарні прагнуть приховати обставини нещасного випадку та подати їх як самогубство.
За розповіддю випадкових очевидців, жінка не збиралася вистрибувати з вікна. Вона мила вікна у відділенні.
Людина, яка була присутня в момент трагедії у дворі лікарні, розповіла нам, що був ще один свідок, який бачив, як жінка мила вікна, однак не втримавшись, упала. Цей свідок підбіг до потерпілої та, перебуваючи в шоковому стані від побаченого, близько восьми разів повторив: «Мила вікно і впала! Вона мила вікно — і впала…». Жахлива звістка швидко облетіла працівників обласної лікарні, люди щиро співчували своїй співробітниці.
Але наступного дня співробітникам лікарні розповіли, що Тетяна Григорівна «вистрибнула» з вікна, що знайшлася записка, яка начебто свідчить про приготування до самогубства.
Як вдалося дізнатися нашому сайту, техперсонал лікарні щонайменше два рази на місяць здійснює самовіддані циркові трюки над прірвою, без будь-яких заходів безпеки, миючи вікна. Це пов’язане з тим, що більшість вікон у лікарні «глухі» і їх не зручно, і навіть небезпечно мити. Двічі на рік працівники ставлять підписи в журналі інструктажів з охорони праці, однак вони реально не проводяться. Можливо, тому, що керівництво обласної лікарні не може навчити людей, як безпечно вимити «глухе» вікно на сьомому поверсі, у якому відкривається лише невеличка кватирка. Як зробити це не професійним альпіністам або спецназівцям, а простим українським жінкам, часто пенсійного віку.
Смерть санітарки в Черкаській обласній лікарні - не самогубство, а нещасний випадок через порушення техніки безпеки?
На фото видно «глухі» вікна з вузенькою кватиркою


Нещасний випадок стався близько 2 години дня, у самий розпал спеки. Жінка могла втратити рівновагу від запаморочення, або просто послизнутися. Очевидно, що керівництво лікарні злякалося відповідальності за порушення правил охорони праці, тому вирішило, що версія самогубства жінки набагато вигідніша.
Сьогодні адміністрація обласної лікарні багато зробило, аби «підчистити мундир». Старша медична сестра нейрохірургічного відділення зібрала підписи санітарок про проходження інструктажу з техніки безпеки. Дивним чином зник журнал реєстрації пацієнтів у приймальному відділенні. Кажуть, що він раптово «закінчився». Однак не здивуємося, якщо його взагалі не знайдуть, оскільки хворих, які бачили нещасний випадок, терміново виписали з лікарні.
Є ще одна обставина, яка ставить під сумнів версію самогубства. Справа у тому, що жінка впала на кондиціонер, який закріплено на 2 поверсі. На ньому залишилася вм’ятина. Це як можна «вистрибнути» з шостого поверху так, щоб впасти на кондиціонер, закріплений біля стіни на другому поверсі? Не треба володіти суперзнаннями, щоб зрозуміти, що коли людина стрибає, то відстань її тіла від стіни була б як мінімум 1,5 м, а не 5-10 см, як у цьому випадку. Цілком можливо, що жінка хапалася за виступи та підвіконня, бо свідок в той час, коли вона падала, встиг підбігти на відстань 20 м до неї з підсвідомою надією якось допомогти.
Смерть санітарки в Черкаській обласній лікарні - не самогубство, а нещасний випадок через порушення техніки безпеки?
Кондиціонер на 2 поверсі


Співробітники лікарні не вірять у самогубство санітарки, про що перемовляються між собою. Вони кажуть, що за жінкою не помічали нічого дивного, ніякого занепокоєння чи депресії. Тим більше, що сьогодні вона мала за графіком піти у чергову відпустку. Усе це робить версію самогубства дуже сумнівною. Тому поява передсмертної записки мусить зацікавити правоохоронні органи.

Дмитро Жеребець Про Головне
02.07.2013 12:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter