Експерт з Києво-Могилянської академії визнав, що "Бий жидів!" - чистий антисемітизм, - Одарич

Експерт з Києво-Могилянської академії визнав, що "Бий жидів!" - чистий антисемітизм, - Одарич На сьогоднішній прес-конференції екс-мер Черкас Сергій Одарич оприлюднив експертний висновок фрази «Бий жидів», зображеної на футболках, в які були вдягнуті провокатори, що прийшли на Театральну площу обласного центру 6 квітня 2013 року. Висновок зроблений доктором філологічних наук, доцентом кафедр української мови Києво-Могилянської академії Орисею Демською.
На думку експерта, напис на футболках є зрозумілим для буль-якої людини, що закінчила початкову школу. Начертання друкованої літери «В» горизонтально у слові «жидів» не спотврює літеру до невпізнаності. Фраза «Бий жидів!» містить заклик до вчинення дій, спрямований до невизначенрого кола осіб. У сучасніфй українській мові слово «жид» має значення образливої назви людини за національністю або представника єврейської громади. Фраза «Бий жидів!» містить навіть не заклик, а спонукання до дії, наказ бити представників єврейської громади. Фраза є закликом до вчинення фізичних дій щодо євреїв. Зазначену фразу можна вважати такою, що викликає, збуджує, стимулює, посилює ворожнечу, закликає до насильницьких дій. , може викликати почуття небезпки у представників окремої етнічної групи.
Нагадаємо, що раніше експертиза, замовлена черкаською міліцією, вирішила, що напис «Бий жидів!» не є ознакою антисемітизму.
25.06.2013 14:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter