Бодається телятко з дубом: Тулуб знову закликає навести лад з незаконним будівництвом у прибережній зоні

Запровадити тимчасовий мораторій на надання дозволів з відведення земельних ділянок у прибережній захисній смузі Кременчуцького водосховища та підготувати пакет документів для внесення змін до деяких законодавчих актів запропонували учасники виїзної наради у селі Бобриця Канівського району 19 червня, що відбулася за участі голови обласної державної адміністрації Сергія Тулуба. Про це інформують у Черкаській ОДА.
Загалом, прибережна захисна смуга на території області становить 544 кілометри. З них – 146 км у Золотоніському районі, 134 – у Черкаському, 175 – у Чорнобаївському, 47 – у Чигиринському та 41 у Канівському районах.
– На жаль, окремі органи місцевого самоврядування – наші сільські та міські ради – не тільки не захищають інтереси громади, а й іноді свідомо їх ігнорують. Приймаються незаконні рішення, у результаті яких з’являються бетонні паркани вздовж Дніпра, біля води будуються цілі маєтки і ніхто не може вплинути на таку «дніпрову приватизацію», – сказав Сергій Тулуб. – Наше завдання – вчасно виявляти незаконно збудовані об’єкти в межах Кременчуцького водосховища та оперативно реагувати на подібні порушення.
За словами начальника Державної інспекції сільського господарства в області Павла Почапського, впродовж цього місяця зроблено ревізію усіх виділених земельних ділянок у межах прибережної захисної смуги Кременчуцького водосховища та споруджених на них об’єктів, рішень органів місцевого самоврядування та виконавчої влади й правовстановлюючих документів. Держсільгоспінспекцією здійснено 8 додаткових позапланових перевірок та встановлено численні порушення вимог земельного та водного законодавства. Так, факти незаконної передачі в оренду землі з порушенням вимог чинного законодавства були прийняті у Черкаському, Чигиринському, Чорнобаївському та Золотоніському районах. Гострим питанням, що перебуває у центрі уваги комісії, залишаються незаконні забудови у селі Кедина Гора на Золотоніщині. Відтак, членами комісії буде проведено реєстр забудов на зайнятих земельних ділянках у відповідності до норм чинного законодавства.
– Люди вже зневірилися у тому, що можна припинити незаконне зведення маєтків у межах прибережної захисної смуги. Ми повинні повернути впевненість черкащан у дієвості органів влади та забезпечити права громадян на вільний доступ до водних об’єктів, – наголосив керівник області.
20.06.2013 12:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter