Тулуб обіцяє євреям синагогу в Черкасах. "Бийжидисти" застоялися?

Тулуб обіцяє євреям синагогу в Черкасах. "Бийжидисти" застоялися?Голова ОДА Сергій Тулуб сьогодні зустрівся головним равином брацлавської общини Даніелем Даяном та головою правління Черкаської міської об’єднаної єврейської общини Давидом Летичевським задля спільного вирішення проблем паломників та обговорення проекту будівництва синагоги у Черкасах. Про це інформують у Черкаській ОДА.
Давид Летичевський розповів, що в обласному центрі проживає близько 2000 євреїв. Наразі найбільше бажання цих людей мати общинний єврейський центр із синагогою, в якому також би знайшлося місце і для кошерної кухні, і для мікви, школи, садочка. Адже сьогодні у Черкасах не існує жодного єврейського храму, а «Об'єднана єврейська громада» діє виключно як громадська організація.
«Все це необхідно для того, щоб будь-який єврей приїжджаючи до Черкас, знав куди йому можна піти», – сказав голова правління Черкаської міської об’єднаної єврейської общини.
За словами очільник області, протягом останніх трьох років на Черкащині вже склалася, хоч і невелика, але успішна історія співпраці представників брацлавських хасидів та обласної влади: «Минулого року на святкування Рош-га-Шана до Умані прибуло понад 20 тисяч паломників з 25 країн світу. І завдяки злагодженим спільним діям єврейської громади та обласної влади всі масові заходи відбулися спокійно, організовано та без різних надзвичайних ситуацій».
Тулуб обіцяє євреям синагогу в Черкасах. "Бийжидисти" застоялися?
"Успішна історія" співпраці черкаської влади й євреїв. Театральна площа, 6 квітня 2013 року

Також Сергій Тулуб відзначив, що для того, щоб проживання паломників було в комфортних умовах, за останній рік побудовано спеціальне містечко, яке може прийняти близько 2 тисяч осіб, а також відремонтовано під’їзні дороги.
«Нещодавно ми провели в Умані виїзну нараду, де разом із громадськістю та представниками фонду ім. Цадика Нахмана обговорили усі проблеми та труднощі й думаю, що до відзначення Рош-га-Шана ми всі питання вже вирішимо, – зазначив Сергій Борисович. – Важливо, що ми займаємося і іншими святими місцями, а не лише тими, що розташовані в Умані. Наприклад, сьогодні ми домовилися з равином, що допомагатимемо у будівництві синагоги і це питання буде у нас на контролі».
Даніель Даян, головний равин брацлавської общини такому розвитку подій радий та сподівається, що вже незабаром синагогу у Черкасах вже зможуть відвідувати набагато більше людей, ніж зараз.
«Ми дуже вдячні Сергію Борисовичу за його допомогу, адже з того часу, як почав обіймати свою посаду, він приділяє вирішенню наших проблем багато уваги, тому, звісно, нам стало набагато легше працювати», –підкреслив головний равин брацлавської общини.
10.06.2013 10:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter