"Ворог преси" Тулуб у дружньому колі редакторів поговорив про "подальші шляхи співпраці"

"Ворог преси" Тулуб у дружньому колі редакторів поговорив про "подальші шляхи співпраці"Як інформують у Черкаській ОДА, у День журналіста 6 червня Сергій Тулуб зустрівся із редакторами обласних та районних комунальних видань, щоб привітати їх із професійним святом й обговорити актуальні питання та подальші шляхи співпраці.
Серед найактуальніших проблем, які назвали черкаські «акули пера», - транспортне забезпечення та тиражування газет. Окрім цього, у контексті роботи, яка сьогодні активно проводиться у напрямку роздержавлення засобів масової інформації, не менш хвилюючим питанням є фінансова підтримка друкованих видань.
«Як Ви знаєте, практику укладання угод на висвітлення діяльності влади між засобами масової інформації і владними установами позитивно оцінили керівники Спілки журналістів України, які нещодавно зустрічались із вами під час «круглого столу». Цього року у бюджетах усіх рівнів заплановано 3,2 млн грн. для підтримки друкованих ЗМІ, що на півмільйона гривень більше, ніж минулого року», - прокоментував ситуацію керівник області.
Зокрема, позитивну практику укладання подібних угод презентував колегам головний редактор громадсько-політичної газети «Маньківські новини» Юрій Горобець:
«Наша редакція успішно співпрацює з місцевими органами влади на умовах таких угод вже 4-й рік поспіль», - поділився досвідом Юрій Федорович, зазначивши при цьому, що роздержавлення ЗМІ має бути поступовим, а вдосконалення навичок написання та редагування цікавих змістовних текстів журналістами має здійснюватися постійно шляхом проведення семінарів, «круглих столів» тощо.
Окрім цього, голова облдержадміністрації Сергій Тулуб підкреслив, що коли мова йде про підтримку засобів масової інформації, мається на увазі не лише поліпшення фінансування, а й створення сприятливих умов для їхньої роботи. Саме для цього була розроблена та затверджена Програма розвитку інформаційного простору Черкаської області на 2012 – 2016 роки.
Серед пропозицій на наступний рік, над якими творчі колективи видань мають попрацювати та внести свої пропозиції, було названо:
- розробку Програми підтримки «Малої преси Черкащини», яка передбачатиме процес покращення матеріально-технічної бази редакцій та її осучаснення;
- створення експертної ради при управлінні інформаційної політики облдержадміністрації з питань діяльності ЗМІ, куди б міг звернутися кожен журналіст, незалежно від форми власності видання.
Окрім цього, Сергій Тулуб звернув увагу присутніх на те, що наступного року планується низка цікавих проектів та заходів до 60-річчя з дня утворення Черкаської області, зокрема, й видання книг.
«До цієї знаменної дати ми пропонуємо видати книгу, присвячену журналістам Черкащини, де згадати всіх, хто своїм словом творив історію та тих, хто підхопив естафету в професії та творить її зараз», - зазначив він.
Також мас-медійникам області надійшла пропозиція проведення творчого конкурсу із висвітлення теми 70-річчя з дня визволення Черкащини від фашистських загарбників.
Насамкінець, Сергій Тулуб привітав журналістів із професійним святом та побажав здоров’я, здійснення усіх задумів, творчих успіхів та креативних ідей.
07.06.2013 09:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter