ПАТ "Темп" вимагає від Тулуба вибачень та 30 тис. грн.

ПАТ "Темп" вимагає від Тулуба вибачень та 30 тис. грн.5 червня суддя Господарського суду Черкаської області С. Боровик прийняв ухвалу за позовом ПАТ «Темп» до голови Черкаської ОДА Сергія Тулуба про зобов'язання спростувати відомості, що не відповідають дійсності, порочать ділову репутацію та стягнення 30 000 грн. Текст ухвали нижче.
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 1 Господарського процесуального кодексу України до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ мають право звертатися за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації).
Публічне акціонерне товариство «Темп» звернулось до суду з позовом до Черкаської обласної держаної адміністрації та Тулуба Сергія Борисовича про зобов'язання спростувати відомості, що не відповідають дійсності та порочать ділову репутацію ПАТ «Темп», викладені у інтерв'ю голови Черкаської обласної держаної адміністрації Тулуба Сергія Борисовича, та стягнення солідарно з Черкаської обласної держаної адміністрації та Тулуба Сергія Борисовича немайнової шкоди в сумі 30 000 грн., заподіяної оприлюдненням недостовірних відомостей діловій репутації публічного акціонерного товариства «Темп».
Згідно з частиною 5 статті 16 Господарського процесуального кодексу України справи у спорах, у яких відповідачем є вищий чи центральний орган виконавчої влади, Національний банк України, Рахункова палата, Верховна Рада Автономної Республіки Крим або Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські ради або обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, а також справи, матеріали яких містять державну таємницю, розглядаються господарським судом міста Києва.
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.
За таких обставин, господарський суд Черкаської області не має підстав для прийняття до провадження позову публічного акціонерного товариства «Темп».
Даний спір підсудний господарському суду міста Києва.
В силу положень частини 1 статті 17 Господарського процесуального кодексу України, якщо справа не підсудна даному господарському суду, матеріали справи надсилаються господарським судом за встановленою підсудністю не пізніше п'яти днів з дня надходження позовної заяви або винесення ухвали про передачу справи.
Керуючись статтями 16, 17, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Надіслати позовну заяву публічного акціонерного товариства «Темп» із доданими до неї документами за підсудністю до господарського суду міста Києва.
Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного господарського суду
Суддя С.С.Боровик
06.06.2013 10:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter