Черкаси звернулися до Мінрегіонбуду з проханням включити в квартплату витрати на капремонт

Черкаси звернулися до Мінрегіонбуду з проханням включити в квартплату витрати на капремонт Міська влада Черкас звернулась з листом до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з пропозицією внести зміни до деяких нормативно-правових актів, які б дозволяли включити до тарифу на квартплату витрати на капітальні ремонти будинку. Зокрема, ліфтів, дахів, внутрішньобудинкових мереж тощо. Про це інформують у Черкаському МВК.
Начальник управління житлово-комунального господарства Черкаської міської ради Алла Грохольська розповіла, що є необхідність включення у тариф на квартплату складової витрат на капітальні ремонти будинку. Оскільки у Черкасах приватизовано близько 95 відсотків квартир. І логічно б було, щоб ці витрати брали на себе власники квартир, як це відбувається в ОСББ чи ЖБК, де мешканці самі господарюють у своїх будинках.
- Порядок оформлення тарифів на послуги житлово-комунального господарства затверджується постановою Кабінету Міністрів. І якщо у тариф на тепло- і водопостачання інвестиційна складова включена, то ось у тарифі на утримання житла немає такої складової. Тому доцільно вирішити на державному рівні це питання, – наголосила Алла Олександрівна.
У Мінрегіоні визнають, що, дійсно, сьогодні відсутній механізм фінансування капітального ремонту багатоквартирних будинків за рахунок співвласників цих будинків. А також інформують, що з метою створення нормативно-правового підґрунтя Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання інвестиційної діяльності у сфері житлово-комунального господарства» внесено зміни до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» у частині доповнення ст.31 змінами, які передбачають, що до складу економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг включається інвестиційна складова – витрати на відшкодування інвестиційних ресурсів, залучених інвестиційними програмами, та їх вартість.
Крім цього повідомляють, що розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розроблення, погодження і затвердження інвестиційних програм, що реалізуються на об’єктах житлового фонду», який зараз знаходиться на погоджені у центральних органах влади.
Разом з тим Мінрегіон опрацьовує питання щодо внесення відповідних змін до постанови Кабінету Міністрів України (від 01.06.2011 № 869) «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» у частині включення до складу економічно обґрунтованих витрат інвестиційної складової на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг.
30.05.2013 11:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter