У "пику" Одаричу: Міськрада Черкас вирішила повністю профінансувати капремонт ліфтів

За інформацією Черкаського МВК, роботи з оновлення обладнання та ліфтових механізмів, які відпрацювали 25 років, цьогоріч фінансуватимуться у повному обсязі з міського бюджету. Таке рішення прийняли депутати міської ради і виділили повний обсяг фінансування цих робіт. Загалом на плановий капітальний ремонт ліфтів на цей рік необхідно близько 6 мільйонів гривень.

Нині в Черкасах зупинено 16 ліфтів, у яких закінчився термін експлуатації. Там ведуться ремонтні роботи.

Директор СРБП «Черкасиліфт» Петро Сорокалєт розповів, що згідно з нормативами після 25 років роботи ліфт в обов’язковому порядку зупиняється на капітальний ремонт або повну заміну. Зважаючи на високу вартість останнього варіанту (це близько 210-220 тисяч гривень), як правило, після відпрацювання граничного терміну проводиться капітальний ремонт ліфта, що коштує від 18 до 25 тисяч гривень. Після чого термін експлуатації ліфта продовжується ще на 4 роки.

За його словами, проблема зношеності ліфтів у Черкасах з кожним роком буде зростати. Адже термін експлуатації левової частини ліфтового господарства у місті наближається до граничного допустимого терміну. А отже мають бути зупинені.

Петро Іванович зазначає, що в ідеальному варіанті, якщо ліфт відпрацював свій термін, то він має бути замінений. Але для цього має бути розроблена спеціальна державна програма і виділені відповідні кошти, адже місцеві бюджети, звісно, не витягнуть таких витрат. Проте останній раз в Черкасах замінювали кілька ліфтів за державний кошт лиш 3-4 роки тому.
Загалом у цьому році гранично допустимий термін роботи спливає у 247 ліфтів: 134 – по Соснівському району, 92 – по Придніпровському та 21 – по мікрорайону «Митниця». Всього у Черкасах нараховується 1639 ліфтів.
Як вже повідомлялося раніше, на початку 2013 року міська влада Черкас запропонувала мешканцям багатоквартирних будинків взяти участь у співфінансування капітального ремонту ліфтів: 65 % вартості збирають люди, 35 % - виділяє бюджет міста.
24.05.2013 12:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter