Водоканал готується до капітального ремонту головного каналізаційного колектору Черкас

Водоканал готується до капітального ремонту головного каналізаційного колектору Черкас Як інформують у КП «Черкасиводоканал», бригади "Черкасиводоканалу" проводять підготовчі роботи до реконструкції та санації каналізаційного колектора на вул.Чигиринській (від вул. Добровольського до ГКНС-2). Зупинити роботу цієї ділянки колектора для проведення капітального ремонту на сьогодні неможливо, оскільки по ньому щоденно відводиться майже 70 % стічних вод міста.
Варто зазначити, що з початку будівництва даного колектора минуло майже 50 років і на сьогодні він вичерпав свій термін експлуатації, оскільки газова корозія повністю зруйнувала залізобетонні труби. Тож, щоб забезпечити належну систему водовідведення міста ремонт головного колектора вкрай необхідний.
За словами головного інженера КП "Черкасиводоканал" Григорія Руденка, наразі триває підготовка проектно-кошторисної документації на ремонт аварійного колектора. Орієнтовно на реконструкцію потрібно майже 25 млн. грн. Така вартість зумовлена параметрами колектора: він знаходиться на глибині до восьми метрів, а протяжність труб, які необхідно замінити, становить 2 км. Тож нині вирішують технічні питання проведення ремонтних робіт, без припинення водопостачання міста.
На даний час працівники Водоканалу виконують підготовчі роботи в кілька етапів. Нещодавно вдалось заблокувати роботу частини аварійного колектора від вул. Пацаєва до залізничного переїзду, організувавши водовідведення по тимчасовій схемі. Також завершили поточний ремонт напірної каналізаційної мережі від насосної станції на залізничному переїзді до ГКНС-2, яка транспортує стоки із приватного сектору та промзони. Але це тільки перші кроки на шляху до вирішення проблеми.
- Зволікати з терміновим ремонтом головного каналізаційного колектора нам не варто, адже він дає про себе знати регулярними провалами, а це може призвести до складних аварійних ситуацій, - зазначив Григорій Іванович.
20.05.2013 13:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter