20 березня в Черкасах визначатимуть переможців конкурсу на міські маршрути

Як повідомляють у Черкаському МВК, 5 березня завершився термін, коли перевізники Черкас мали можливість подати документи на конкурс на організацію перевезень 12 автобусними маршрутами. Нагадаємо, у лютому мерія Черкас оголосила конкурс на автобусні маршрути, термін дії договорів яких завершився. Нині на адресу міськвиконкому надійшло 12 пакетів документів від перевізників.
Протягом двох тижнів міська влада вивчатиме документи (конверт № 1), чи відповідають вони вимогам, затвердженому переліку тощо. Безпосередньо 20 березня – під час конкурсу – у присутності усіх конкурсантів відкриватимуться конверти (конверт № 2) із зазначенням перевізника і маршруту, на який він претендує. Лише тоді з огляду на правильність заповнення усіх документів ухвалюватиметься рішення. Поки що невідомо, хто із перевізників на які маршрути претендує.
Проводячи конкурс, міська влада висунула кілька вимог. Зокрема, щодо екологічно чистого транспорту: на маршрутах мають курсувати автобуси з рівнем викидів Євро-4. Також це має бути транспорт з низькою підлогою і пасажиромісткістю не менше 90 місць.
На переконання депутата Черкаської міської ради Сергія Отрешка, дійсно, система громадського транспорту в Черкасах потребує впорядкування.
— Нинішній підхід до організації громадського сполучення зовсім не означає повного радикалізму. Якщо перевізник-учасник конкурсу нині не може забезпечити усіх конкурсних умов, то є можливість укладання угод на обслуговування маршруту на 1 рік, за який підприємець проведе необхідне технічне переоснащення. Нині реалізується перший етап реформування транспортного сполучення в Черкасах. Головне - самі маршрути не міняються. Лише побачивши ефект від цих перших кроків, ми говоритимемо про зміну маршрутів, яка може відбутись не раніше наступного року, — говорить Сергій Отрешко.
07.03.2012 11:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter