Заваливши Одарича, в Черкаській ОДА погомоніли про реформу самоврядування

Заваливши Одарича, в Черкаській ОДА погомоніли про реформу самоврядування Сьогодні в облдержадміністрації перший заступник голови ОДА Сергій Рябцев провів розширене засідання Регіональної ради з питань взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування при обласній державній адміністрації з обговорення проекту Концепції розвитку місцевого самоврядування.
Як інформують у Черкаській ОДА, Сергій Рябцев зазначив:
– Проведення реформи створить, насамперед, умови для: забезпечення оптимального розподілу бюджетних коштів, зростання доходів місцевих бюджетів; поліпшення якості та доступності соціальних послуг для населення; зменшення різниці в соціально-культурному розвитку між сільськими та міськими громадами; вирішення нагальних інфраструктурних проблем – транспортне сполучення, вивезення сміття і т.д.; зростання інвестиційної привабливості; поліпшення управління земельними ресурсами та ін.
Сергій Віталійович також наголосив на тому, що, за рахунок втілення реформи, громади області матимуть ряд переваг, зокрема, вона дасть змогу удосконалити фінансову політику на місцевому рівні. Окрім того, залучення потужних інвесторів створить сучасну мережу логістичних центів, готельних та розважальних комплексів з європейськими стандартами обслуговування. Також це сприятиме збільшенню обсягів та підвищенню якості адміністративних і соціальних послуг, що надаються громадою її жителям; посилиться роль місцевих органів виконавчої влади в організації надання соціальних послуг за місцем проживання на відповідній території.
Як сказав начальник управління правового забезпечення та взаємодії з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Олександр Бурий, завданням реформи є максимальне забезпечення доступності, якості публічних послуг незалежно від місця проживання людини. А реалізацію цих завдань заплановано здійснити в 2 етапи.
Перший з них – підготовчий (протягом 2013-2015 років). Тобто передбачено створити законодавчу основу для реалізації права територіальних громад на добровільне об’єднання при державній підтримці таких громад. Також необхідно визначити на законодавчому рівні власні повноваження, функції, права, обов’язки та відповідальність органів місцевого самоврядування за надання населенню якісних адміністративних та соціальних послуг; професійно підготувати посадових осіб, залучених до проведення реформи та ін. За словами Олександра Володимировича, укрупнення громад та розвиток співпраці між ними – це шлях, яким успішно пройшла більшість країн Європи (Норвегія скоротила кількість муніципалітетів на 40%, Німеччина – на 41, Швеція – на 74, Данія – на 75).
Другими етапом реалізації реформи є впровадження (протягом 2015-2020 років). Заплановано законодавчо врегулювати систему адміністративно-територіального устрою України, здійснити моделювання адмінодиниць в регіонах та підготувати проекти нормативних актів для завершення формування нової системи устрою.
Про свої напрацювання та пропозиції щодо впровадження реформи доповіли присутні на засіданні міський голова міста Корсунь-Шевченківський Михайло Самойленко, міський голова міста Умань Юрій Бодров, сільський голова села Балаклея Смілянського району Ольга Ковальська та ін. Зокрема, Олена Ковальська зазначила, що об’єднання територіальних громад є необхідною умовою реалізації реформи, оскільки це дасть можливість кращого розвитку сіл, а саме: газифікації населених пунктів, ремонту доріг, побудови нових закладів та ін. У цьому процесі важливою є активна участь громадян та їхня взаємодія з владою.
30.04.2013 16:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
16:40 30.04.2013 Shine:
бла, бла, бла