На Соборній площі в Черкасах встановили 3-метрового диво-птаха

Як інформують у прес-службі Черкаського МВК, на Соборній площі Черкас встановлено триметрового диво-птаха. Його розмалювали майстри під керівництвом Ольги Бердник-Отнякіної.
– Наше місто вдруге візьме участь у фестивалі "Парад вишиванок", який проходитиме на День незалежності у столиці, де, зокрема, презентує свого диво-птаха, – розповідає директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ірина Топчій.
– У традиційному черкаському розписі за основу майстри взяли два кольори: колір чорнобривців – жовтогарячий, і колір барвінку – синьо-фіолетовий. В основі візерунків – природа рідного краю: хвилі Дніпра, сонце в зеніті, сонце центральне і сонце, що заходить. Підставку для птаха виготовили фахівці заводу "Темп".
На Соборній площі в Черкасах встановили 3-метрового диво-птаха

Над створенням диво-птаха працювали у кілька етапів. Спочатку макети пташок для всієї України зробила черкаська майстриня Ольга Бердник-Отнякіна. Згодом кожне місто обрало свого птаха. До створення нашого ескізу долучилося понад 130 дітей, які малювали пташок на майстер-класі. Згодом журі визначило найкращі роботи, автори яких представлятимуть місто на «Параді вишиванок». Після чого майстри на заводі "Темп" працювали над скульптурою. Всі візерунки зроблені вручну.
– Дуже важливим у витворі є технологічний бік, для цього підібрані спеціальні фарби, адже птах розміщуватиметься тривалий час на відкритому повітрі, – розповідає художник Ольга Бердник-Отнякіна.
Диво-птах простоїть на Соборній площі протягом Великодніх свят. А 6 травня біля птаха пройдуть народні гуляння. Пізніше птах помандрує до столиці. Після Дня Незалежності України всі птахи залишаться на один рік у місті, яке переможе. А згодом птахи "перелетять" до резиденції Святого Миколая на Івано-Франківщину.
30.04.2013 15:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter