У Черкасах презентували проект „Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування”

У Черкасах презентували проект „Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування”23 квітня в Черкаській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка відбулася презентація проекту „Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування”. Учасники заходу закликали черкащан пройти безкоштовне навчання та користуватися послугами через мережу Інтернет.
Участь в презентації взяли Наталя Вітавська - координаторка проекту „Бібліоміст” ОУНБ ім. Т.Шевченка, Олена Гаркуша - тренерка ОУНБ ім. Т.Шевченка, Тетяна Кавальчук – тренерка Коаліції молодіжних громадських організацій Черкаської області „Молода Черкащина”, Микола Бондаренко – директор КП „Інститут розвитку міста” Черкаської міської ради та Галина Корнієнко - керівниця проектів КП "Інститут розвитку міста" Черкаської міської ради.
Все більшу цікавість у українців різного віку викликають можливості, які надає мережа Інтернет. Зарезервувати та придбати квиток на автобус, потяг чи літак, забронювати місце в готелі, відстежити доставку надісланого рекомендованого листа, знайти роботу, отримати безкоштовну юридичну консультацію – це мала частина того, що можливо зробити, сидячі вдома за комп’ютером чи завітавши в безкоштовні інтернет-центри бібліотек. Навіть спілкування громадян із владою поступово переходить в електронну площину – наприклад, на інтернет-сторінці Черкаської міської ради можна подати заяву, скаргу, пропозицію, які розглядаються як офіційні письмові звернення; можна ознайомитися з переліком та умовами надання адміністративних послуг, заповнити необхідні бланки; поспостерігати за засіданнями ради в реальному часі тощо. Ба більше – на сторінках Кабінету міністрів України можна оцінювати проекти нормативних актів і подавати свої пропозиції, Пенсійного фонду – порахувати свою майбутню пенсію, на публічній кадастровій карті Україні – знайти і перевірити свою земельну ділянку…
Таких національних та регіональних ресурсів з’явилося багато, і щомісяця стає дедалі більше. Користуватися ними та зекономити власний час та гроші може будь-яка людина, незалежно від віку, освіти, сфери діяльності. Щоб навчити людей отримувати послуги, доступні в мережі Інтернет, ОУНБ ім. Т.Шевченка та КМГО „Молода Черкащина” започаткували новий проект - „Публічні бібліотеки – мости до е-врядування”.
Проект є частиною затвердженого Кабінетом міністрів Національного плану дій у рамках «Партнерства “Відкритий уряд”, його мета – розповсюдити інформацію про наявні електронні послуги національного та регіонального рівнів та, використовуючи ресурси сучасно обладнаних публічних бібліотек, навчити різні групи населення користуватися ними, щоб ефективно спілкуватися з урядовими структурами, отримувати необхідні адміністративні та неадміністративні послуги у новому форматі.
Впродовж 5-ти місяців в Черкаській обласній універсальній науковій бібліотеці (вул. Б.Вишневецького, 8, 2-ий поверх) пройде низка тренінгів з питань е-урядування для бібліотечних працівників області, держслужбовців, членів комітетів самоорганізації населення, студентів та пенсіонерів тощо. Щоб записатися на заняття, що триває всього декілька годин, достатньо потелефонувати в Коаліцію „Молода Черкащина” за телефоном 38-38-78, та повідомити про своє бажання.
24.04.2013 09:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter