Опозиція: Тулуб заборонив вшанування Чучупаки й Залізняка в Холодному Яру

Опозиція: Тулуб заборонив вшанування Чучупаки й Залізняка в Холодному Яру Як інформує Дзвін, Голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб вирішив заборонити традиційні вшанування Василя Чучупаки, Богдана Хмельницького та Максима Залізняка, які щороку навесні збирають у Медведівці Чигиринського району сотні тисяч українців.
“Як нам стало відомо, районні відділення ДАІ, зокрема Кам’янське, отримали вказівку не пропускати у суботу – неділю до Холодного Яру автобуси із патріотами. Також заборонено усім дитячим спортивним командам брати участь у гайдамацьких іграх, так само недозволено дітям із Медведівки з’являтись на заходах по вшануванню Героїв-холодноярців та гайдамаків”, - повідомив журналістам “Дзвону” один із організаторів заходів у Холодному Яру, письменник Роман Коваль.
За його словами, суворо заборонено виїждати до Холодного Яру і творчим колективам області.
“До нас звернулась черкаська капела бандуристів із проханням включити їх у програму. Ми, відповідно, написали листа начальнику управління культури Черкаської облдержадміністрації Наталії Джурі із проханням відпустити капелу до Холодного Яру. Джура нам так відповіді і не надала, однак передзвонила керівник капели і повідомила, що виїзд їм суворо заборонили”, – розповів Роман Коваль.
“На жаль, сьогодні ми змушені констатувати, що за часів президента Кучми, якого ми вважали душителем свободи і демократії, нам було повне сприяння. Навіть керівники районів та області мали за честь взяти участь в урочистому вшануванні Василя Чучупаки, Богдана Хмельницького, Максима Залізняка та останнього гетьмана Запорізької Січі Петра Калнишевського. Міліція ж тоді всіма силами допомагала. А тепер заборона і суцільні перешкоди”, – наголосив Коваль.
Одначе, вважає організатор, якщо влада цього року розпочне ті тотальні перешкоди, до яких готується, вибухне небувалий скандал. Адже на вихідні до Холодного Яру збираються і опозиційні лідери України Олег Тягнибок, Арсеній Яценюк та Олександр Турчинов, можливо, і Віталій Кличко. А з ними до Медведівки потягнуться десятки народних депутатів та сотні журналістів, в тому числі і із міжнародних видань. Як тоді влада буде пояснювати дії Сергія Тулуба у Європі, – велике питання.
17.04.2013 17:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter