МВК: Апеляційний суд прийняв рішення у питанні грошової оцінки та плати за оренду землі

МВК: Апеляційний суд прийняв  рішення у питанні грошової оцінки та плати за оренду земліЯк інформують у Черкаському МВК, поставити крапку в питанні показників грошової оцінки землі у Черкасах не захотіла новоутворена «ситуативна більшість» депутатів від Партії Регіонів, Батьківщини, Удару, комуністів та соціалістів на минулій сесії Черкаської міської ради.

За словами директора департаменту містобудування Олександра Ільченка, річ у тім, що в 2010 році міськрада прийняла рішення про затвердження нової грошової оцінки землі та зменшення відсоткової ставки плати за оренду землі із 7-12% до 3%. Однак ці рішення були оскаржені і призупинені різними ухвалами суду. Зважаючи на це – виникла правова колізія щодо нарахування та сплати за оренду землі.

– У грудні 2012 року Київський апеляційний адміністративний суд своєю постановою визнав рішення Черкаської міської ради такими, що приймались відповідно до чинного законодавства України. І поставив крапку у кількарічній судовій тяганині. Однак суд чітко не визначив, з якого часу вони вступили у силу, – зазначив директор департаменту.

З проханням розтлумачити терміни Черкаська міська рада направила запити про роз’яснення до Київського апеляційного адміністративного суду, Вищого адміністративного суду України, Судову адміністрацію України, Міністерство юстиції України.

Через неоднозначне трактування рішення Київського апеляційного адміністративного суду у порядок денний сесії міської ради від 11 квітня 2013 року було внесено проект рішення «Про конституційне звернення про офіційне тлумачення частини 5 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», частини 5 статті 254 Кодексу України про адміністративне судочинство».

– Мета цього конституційного звернення – поставити усіх орендарів земельних ділянок Черкас в однакові умови, – наголошує Олександр Ільченко. – Крім того, стягнути заборгованість із боржників та повернути кошти тим, хто сплатив зайве.

Нині важливе для міста питання залишається відкритим. І деякі орендарі сплачують меншу суму, а деякі більшу. Вочевидь, події на сесії міської ради дають підстави вважати, що хтось захищає свої бізнес-інтереси і не зацікавлений у конституційному зверненні.
Ознайомитися з текстом рішення можна тут.
13.04.2013 09:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter